Čína spustila novú jadrovú elektráreň
Peking - Čína dnes uviedla do prevádzky novú jadrovú elektráreň, prvú na severovýchode krajiny. Elektráreň Chung-jen-che v meste Tung-kang je v poradí 17. jadrovou elektrárňou v najľudnatejšej ázijskej krajine, pričom ďalších takmer 30 jadrových blokov sa stavia.
Podľa čínskej národnej komisie pre rozvoj a reformy vláda v Pekingu chce do roku 2020 zvýšiť produkciu elektriny z jadra o štyri percentá na 40 miliónov kilowattov.
Čína je druhou najväčšou ekonomikou sveta a jedným z hlavných motorov jej hospodárstva je výrobný sektor.
© PROPERTY & ENVIRONMENT s. r. o. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.