Eversheds Sutherland

Čína začala výstavbu novej jadrovej elektrárne v Žung-čchengu

Peking - Čína začala stavať novú jadrovú elektráreň . Po jadrovej havárii v japonskej Fukušime vyhlásil totiž Peking stavebné moratórium, ktoré odvolal vlani v októbri.

Čína začala výstavbu novej jadrovej elektrárne v Žung-čchengu

jadrova energia_1.gifČínska štátna tlačová agentúra Sinchua uviedla, že elektráreň v Žung-čchengu, pobrežnom meste vo východnej provincii Šan-tung, bude mať moderné bezpečnostné opatrenia, ktoré vyvinuli čínski vedci. Jej výstavba vyjde na tri miliardy jüanov, asi 370 miliónov eur.

Čína je najväčším svetovým spotrebiteľom energie a atómová energia je kľúčovým prvkom v jej oficiálnych snahách obmedziť nárast dopytu po klasických palivách, pripomína agentúra AP.

Peking po ničivom zemetrasení a cunami v Japonsku v roku 2011, ktoré zničili JE Fukušima, zastavil schvaľovanie nových atómových elektrární, aby uskutočnil bezpečnostné kontroly. Zákaz zrušil až v októbri.


Diskusia(0)