KI

PetroChina investuje v Austrálii do terminálu na skvapalnený plyn

Sydney - Najväčší čínsky ropný koncern PetroChina investuje do projektu výstavby terminálu na skvapalnený plyn v západnej Austrálii.

PetroChina investuje v Austrálii do terminálu na skvapalnený plyn

PetroChina prevezme od ťažobného koncernu BHP Billiton podiel na projekte v oblasti Browse Basin.

BHP úplne vystúpi z projektu, na ktorom sa zúčastňujú britský BP, britsko-holandský Royal Dutch Shell a austrálska spoločnosť Woodside Petroleum. PetroChina zaplatí za podiel 1,6 miliardy amerických dolárov, 1,2 miliardy eur.

Výstavba plynového terminálu 50 kilometrov severne od Broome má celkovo stáť 36 miliárd dolárov.


Diskusia(0)