Moskva - Gazprom investuje do rozvoja nového sibírskeho ložiska a výstavby plynovodu na export plynu do Ázie takmer tridsať miliárd eur. Ruský prezident Vladimir Putin odobril plány koncernu.
Putin sa dnes stretol so šéfom Gazpromu Alexejom Millerom, ktorý ho informoval o perspektívach rozvoja jakutského ložiska Čajanda. Miller uviedol, že ložisko obsahuje podľa odhadu 1,2 bilióna kubických metrov plynu.
Dodal, že Gazprom plánuje postaviť 3200-kilometrový plynovod z Čajandy do Vladivostoku.
Podľa Millera Gazprom bude musieť investovať 430 miliárd rublov (10,6 miliardy eur) do rozvoja poľa a 770 miliárd rublov do výstavby plynovodu. Plynovod by mal koncernu pomôcť znížiť závislosť od exportu do Európy a podporiť rozvoj na ázijských trhoch.
© PROPERTY & ENVIRONMENT s. r. o. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.