Enesco

Rusko spustilo druhú vetvu plynovodu Nord stream

Petrohrad - Rusko dnes uviedlo do prevádzky druhú vetvu plynovodu Nord stream, ktorý bude zabezpečovať dodávky plynu zo Sibíri do západnej Európy popod Baltské more.

Rusko spustilo druhú vetvu plynovodu Nord stream

Výkonný riaditeľ ruského plynárenského koncernu Gazprom Alexej Miller vyhlásil, že do 31. decembra 2012 Rusko plánuje podpísať predbežné dohody o výstavbe ďalších dvoch vetiev. Pričom jedna z nich by mohla smerovať až do Británie.

Zástupcovia ruskej aj nemeckej strany počas slávnostného uvedenia druhej vetvy plynovodu do prevádzky informovali, že projekt je dôležitým krokom na zabezpečenie stabilných dodávok plynu do Európy.

Ročná prepravná kapacita celého projektu s dĺžkou 1224 kilometrov sa tak zdvojnásobí na 55 miliárd kubických metrov. Prvú vetvu Nord streamu s kapacitou 27,5 miliardy metrov kubických otvorili minulý rok v novembri.


Diskusia(0)