KI

Juhovýchodná Ázia plánuje rozvoj jadrovej energetiky

Vietnam chce v roku 2014 začať s výstavbou jadrových reaktorov, ktoré by mohol uviesť do prevádzky do šiestich rokoch od výstavby a do roku 2030 plánuje vybudovať ďalších 14 reaktorov. Podobné plány prezentujú viaceré krajiny Juhovýchodnej Ázie.

Juhovýchodná Ázia plánuje rozvoj jadrovej energetiky

© Dreamstime.com

Podľa agentúry Reuters, Vietnam mal plány s jadrovou energiou už pred niekoľkými desiatkami rokov, lenže tie zmrazila katastrofa v jadrovej elektrárni Černobyľ v roku 1986. Neodradila ho však minuloročná katastrofa v japonskej elektrárni Fukušima, ktorá bola najväčšou od čias tragédie v Černobyle.

Najmenej päť členov Združenia národov juhovýchodnej Ázie považuje jadrovú energiu ako jednu z možností na uspokojenie potrieb po rastúcom dopyte energie v tomto regióne. Zástancovia jadrovej energie sú presvedčení o tom, že spomínaná časť Ázie, v ktorej žije podľa odhadov vyše 600 miliónov obyvateľov, potrebuje tento druh energie.

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Diskusia(0)