Enesco

Zásoby plynu na Slovensku sa od roku 2009 stabilizujú

Minulý týždeň vzala slovenská vláda na vedomie správu ministerstva hospodárstva o zabezpečení dodávok energií a riešenie prípadných núdzových stavov s určením príslušnej zodpovednosti za ich riešenie. Správa s týka dodávok plynu a vyplýva z poverenia vlády, ktorá reagovala v roku 2009 na krízu v dodávkach plynu na Slovensko.

Zásoby plynu na Slovensku sa od roku 2009 stabilizujú

plyn

Ilustračné foto © Dreamstime.com

Materiál vyplýva z uznesenia vlády č. 95/2009 z januára 2009, podľa ktorej má minister hospodárstva predkladať vláde túto správu každoročne.

Správa popisuje súčasný stav v zásobovaní Slovenskej republiky zemným plynom, v odvetví skladovania zemného plynu, platnú legislatívnu úpravu povinností prevádzkovateľov plynárenských zariadení v oblasti technickej bezpečnosti ako aj postupov pri stave núdze a povinnosti dodávateľov zabezpečiť štandard bezpečnosti dodávok plynu v zmysle zákona o energetike.

Čo hovorí správa?

Spotreba zemného plynu v Slovenskej republike v roku 2010 bola na úrovni 5,7 mld. m3. Zhruba 98 % domácej spotreby plynu je zabezpečovaných importom.

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Diskusia(0)