Enesco

Enelu vzrástli tržby, v SR preinvestuje 2,7 mld. eur

Talianska skupina Enel, ktorá okrem iného vlastní 66-percentný podiel Slovenských elektrární, dosiahla v minulom roku tržby vo výške 73,4 mld. eur. V medziročnom porovnaní ide o nárast o 14 %. Informovala o tom agentúra SITA.

Enelu vzrástli tržby, v SR preinvestuje 2,7 mld. eur
Podľa SITA skupina vlani zaznamenala čistý zisk 4,4 mld. eur, čo medziročne predstavuje pokles o viac ako 21 %.


TASR | Enel preinvestuje u nás do piatich rokoch 2,7 miliardy eur

SITA | Enel vlani s nárastom tržieb o 14 %


Enel plánuje v SR v najbližších piatich rokoch preinvestovať 2,7 miliardy eur. Podľa agentúry TASR väčšina financií bude nasmerovaná do jadrovej elektrárne v Mochovciach na dostavbu jej tretieho a štvrtého bloku. Kapacita elektrárne by sa tak mala zvýšiť na 880 MW. "Prvá jednotka by mala byť sprevádzkovaná do roku 2012 a druhá v priebehu roka 2013," avizuje materiál. Investovať by sa malo aj do elektrárne v Jaslovských Bohuniciach či do vodných elektrární.


Diskusia(0)