KI

Štátna dotácia na kotly a kolektory v roku 2011

V roku 2011 bude pre žiadosti na dotácie pre slnečné kolektory a kotly na biomasu podľa Ministerstva hospodárstva SR vyčlenených 2 675 200,88 €. Finančné prostriedky plynú z Programu vyššieho využitia biomasy a slnečnej energie v domácnostiach.

Štátna dotácia na kotly a kolektory v roku 2011

Od jeho spustenie v roku 2009 bola dotácia vyplatená už 2413 prijímateľom. Celková výška dotácie pre tento rok bude 4 311 929,65 €, z nich ale musia preplatiť dotácie, ktoré boli schválené ešte v minulom roku. Ministerstvo hospodárstva pripravuje zákon, ktorý má upravovať podmienky ich poskytovania. Podrobnejšie o Programe vyššieho využitia biomasy a slnečnej energie  domácnostiach nájdete na stránke: www.siea.sk


Diskusia(0)