Enesco

Využitie slnečnej energie v bytových domoch - seminár SIEA

Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) pripravila seminár "Využitie slnečnej energie na ohrev teplej vody v bytových domoch", ktorý sa uskutoční v stredu 9. februára 2011 v Nitre počas veľtrhu Aqua-therm.Vstup na seminár pre účastníkov veľtrhu je voľný. Podujatie je určené pre zástupcov vlastníkov bytov a správcov domov, ktorí majú záujem o inštaláciu slnečných kolektorov.

Využitie slnečnej energie v bytových domoch - seminár SIEA
Súčasťou seminára budú prípadové štúdie o inštaláciách v bytových domoch, ktoré získali štátne dotácie z Programu vyššieho využitia biomasy a slnečnej energie. Účastníci si budú môcť overiť, či aj v ich okolí je niektorý z 29 bytových domov, ktoré požiadali o podporu a majú s využívaním slnečnej energie skúsenosti. Pripravená je aj prednáška s užitočnými odporúčaniami k návrhu, inštalácii a prevádzke solárnych systémov, vrátane informácií, ako predchádzať najčastejším chybám pri realizovaní podobných projektov.

O seminári informovala stránka Ministerstva hospodárstva SR.




Diskusia(0)