KI

V Bratislave bude diskusné fórum EE CLUB: Energetické zhodnocovanie odpadov

Dňa 8. februára 2011 sa ako prvé podujatie EE klubu v Bratislave uskutoční diskusné fórum na tému "Energetické zhodnocovanie odpadov". Žurnál Energie-Portal.sk je mediálnym partnerom podujatia.

V Bratislave bude diskusné fórum EE CLUB: Energetické zhodnocovanie odpadov
Cieľom diskusného fóra je poskytnúť priestor pre zhodnotenie súčasného stavu a podielu energetického zhodnocovania odpadov na trhu s odpadmi, výmena informácií a skúseností s energetickým zhodnocovaním odpadu v SR a ČR, informácie o situácii s využívaním biologicky energetické zhodnocovanie odpadovrozložiteľného odpadu a biomasy na výrobu elektrickej energie a tepla v SR, výzvy a stratégie ministerstva hospodárstva a ministerstva životného prostredia k problematike energetického zhodnocovania odpadov v súvislosti s pripravovanými koncepčnými materiálmi, legislatívou, cieľmi a Programom odpadového hospodárstva.


EE CLUB "ENERGETICKÉ ZHODNOCOVANIE ODPADOV" - Program, prihláška, podrobnosti o podujatí


V programe podujatia vystúpi Miroslav Zajíček, z Vysokej školy ekonomickej v Prahe a spolupracovník Liberálního institutu v Prahe, ktorý je spoluautorom nedávno vydanej publikácie Energie z odpadů – (zatím) nevyužitý potenciál. Projekt úspešného projektu spaľovne v Českej republike bude prezentovať Pavel Bernát, generálny riaditeľ spoločnosti Termizo Liberec. V programe vystúpi tiež expert v oblasti odpadovej legislatívy Bernhard Hager z advokátskej kancelárie NH Hager Niederhuber Advokáti s.r.o.

Skúsenosti s krajským integrovaným centrom Karviná prednesie Ing. Tomáš Kotyza z Moravskoslezského kraja. Špeciálnou témou, týkajúcou sa biologických odpadov, sú bioplynové stanice. O skúsenostiach s prípravou a prevádzkou bioplynových staníc bude hovoriť Andrej Devečka zo Západoslovenskej energetiky, a.s.

Do panelovej diskusie k problematike energetického zhodnocovania odpadov na Slovensku boli pozvaní štátni tajomníci ministerstva hospodárstva a životného prostredia Martin Chren a Branislav Cimerman.

Súčasťou podujatia bude prezentácia publikácie Miroslava Zajíčka a Karla Zemana Energie z odpadů – (zatím) nevyužitý potenciál spojená s jej predajom. Fórum organizačne zastrešujú spoločnosti Konzervatívny inštitút M.R. Štefánika, Property&Environment s.r.o. a Tanzer Consulting Slovakia, s.r.o., s mediálnou podporou Odpady-Portal.sk. Diskusné fórum je určené pre manažérov, majiteľov a top manažérov firiem, podnikajúcich v energetickom a odpadovom trhu v SR, vysokých štátnych úradníkov a vládnych autorít v SR.


Diskusia(0)