KI

Najnovšia energetická politika Nemecka

Nemecko, svetový líder v oblasti energetickej politiky, opäť vyzýva na odchod od zdrojov využívajúcich uhlík a produkujúcich emisie v energetike s plánom zájsť ešte ďalej.

Najnovšia energetická politika Nemecka

Podľa nedávno zverejnenej správy kancelárky Merkelovej, je cieľom Nemecka dosiahnuť do roku 2050 úroveň 80% využitia obnoviteľných zdrojov v elektrickej sieti a úroveň 60% obnoviteľných zdrojov pri využívaní vo všetkých energetických sférach. Tomuto plánuelektráreň ale všetko nenasvedčuje. Namiesto pôvodne plánovaných odstávok jadrových elektrární sa naopak pripravuje predĺženie ich životnosti. Zhruba štvrtina nemeckých jadrových zariadení by mala dosiahnuť pomyselný dôchodkový vek do roku 2020.

Podľa MSNBC sa v nedávno pred sídlom kancelárky Merkelovej v Berlíne zhromaždila skupinka zhruba 100 ľudí, ktorí pomocou bubnov, píšťal a transparentov posielali kancelárke jasný odkaz „ďakujeme, nie pre jadrovú energiu“.

150.000 ľudí po celom Nemecku demonštrovalo v apríli proti jadrovej energii. 56% Nemcov sa vyslovilo za zastavenie jadrových elektrární v riadnom a pôvodne plánovanom termíne a iba 38% sa vyslovila za jeho posunutie.

Preložil a upravil: Bc. Martin Baraniak, NH Hager Niederhuber Advokáti s.r.o.

Zdroj: http://news.gather.com

Ilustračné foto: www.flickr.com


Diskusia(0)