VSDS

Komisia odložila uhlíkovú daň

Návrh európskej uhlíkovej dane bol po internej diskusii v Komisii nateraz zahraný do autu. Viaceré členské krajiny by sa postavili jednoznačne proti.

Komisia odložila uhlíkovú daň
Na stredajšom stretnutí kolégia komisárov testoval komisár pre dane a clá Algirdas Šemeta svoj návrh zdaniť každú tonu CO2 v palivách sumou 20 eur. Jeho kolegovia ho však požiadali, aby preskúmal hospodárske vplyvy dane. Návrh bol tým prakticky odložený na neurčitú dobu. Neoficiálne to bude znamenať, že sa so „zelenými daňami“ počká na koniec hospodárskej krízy. celý článok >>

Diskusia(0)