Novým predsedom ÚRSO má byť poslanec Smeru Ľubomír Jahnátek
Komisia MH SR odporučila do čela nezávislého regulačného úradu poslanca Smeru-SD Ľubomíra Jahnátka. Titul profesora elektroenergetiky mu v roku 2010 udelil prezident Gašparovič napriek medializovaným pochybnostiam o jeho kvalifikácii a praxi.