Slovenské elektrárne Vodné elektrárne vo vlastníctve Slovenských elektrární Najväčší výkon má prečerpávacia vodná elektráreň Čierny Váh. Slovensko zvažuje navýšiť majetkovú účasť v Slovenských elektrárňach Slovenská vláda minulý týždeň rozhodla zahájiť proces obstarania poradcu pre vypracovanie analýzy pre posúdenie možnosti navýšenia majetkovej účasti štátu v spoločnosti SE, a.s. Vyplýva to z uznesenia vlády schváleného na rokovaní kabinetu 8. júla 2015. Slovenské elektrárne Slovenské elektrárne, a.s. sa podieľajú až 81 % na výrobe elektriny na území Slovenskej republiky. Sú hlavným dodávateľom troch najväčších regionálnych distribučných spoločností (ZSE, SSE a VSE) a takisto dodávajú elektrinu vybraným veľkým komerčným (priemyselným) odberateľom. Slovenské elektrárne majú nové zloženie orgánov. Známe sú aj finančné výsledky za minulý rok EBDITA Slovenských elektrární dosiahla 531 miliónov, čistý zisk 170 miliónov eur a investície vo výške 707 miliónov eur. ČEZ nepodá ponuku na kúpu podielu v Slovenských elektrárňach Spoločnosť ČEZ nepodá záväznú ponuku na väčšinový podiel vo firme Slovenské elektrárne. EPH podá ponuku na odkúpenie podielu v Slovenských elektrárňach Energetický a průmyslový holding potvrdzuje, že pokračuje v účasti v procese predaja podielu, ktorý v spoločnosti slovenských elektrárni drží talianska firma Enel. EPH podá záväznú ponuku. Privatizácia SE občanmi? Nastavené zrkadlo Pred pár dňami sa takmer nepovšimnuté zjavilo vyhlásenie SPOROPS – Spoločnosti rozumných spotrebiteľov Slovenska. V tlačovej správe vyzývajú občanov Slovenska, aby im pomohli vytvoriť investičný fond, ktorý by od Enel-u odkúpil podiel v Slovenských elektrárňach. Návrh údajne poslali aj samotnému vedeniu talianskej firmy. Štát zrejme pristúpi na navýšenie rozpočtu dostavby Mochoviec Štát ako minoritný vlastník Slovenských elektrární (SE) nakoniec zrejme bude súhlasiť s navýšením rozpočtu na dostavbu tretieho a štvrtého bloku v Mochovciach. Otázne tak už len zostáva, koľko finančných prostriedkov bude potrebných na dokončenie tohto projektu. Obaja vlastníci, teda taliansky Enel a ministerstvo hospodárstva, približnú sumu navyše zatiaľ nechcú prezradiť. Komentár. Naspäť do „dobrých“ rúk Po navrátení SPP do dobrých (rozumej svojich) rúk vláda Róberta Fica zvažuje možnosť ovládnuť aj väčšiu časť podielu v Slovenských elektrárňach. Tie dal ich väčšinový majiteľ ENEL do predaja a štát má predkupné právo. Minister Žiga sa pustil do kritiky Enelu Minister životného prostredia Peter Žiga sa pustil do majoritného akcionára Slovenských elektrární (SE). Nepáči sa mu totiž, ako sa dominantný výrobca elektriny na Slovensku stará o Vodnú elektráreň v Gabčíkove (VEG), ktorá je súčasťou celého vodného diela. Preto sa rozhodol zatlačiť na talianskych majiteľov prostredníctvom vlády. Staršie články
Vodné elektrárne vo vlastníctve Slovenských elektrární Najväčší výkon má prečerpávacia vodná elektráreň Čierny Váh.
Slovensko zvažuje navýšiť majetkovú účasť v Slovenských elektrárňach Slovenská vláda minulý týždeň rozhodla zahájiť proces obstarania poradcu pre vypracovanie analýzy pre posúdenie možnosti navýšenia majetkovej účasti štátu v spoločnosti SE, a.s. Vyplýva to z uznesenia vlády schváleného na rokovaní kabinetu 8. júla 2015.
Slovenské elektrárne Slovenské elektrárne, a.s. sa podieľajú až 81 % na výrobe elektriny na území Slovenskej republiky. Sú hlavným dodávateľom troch najväčších regionálnych distribučných spoločností (ZSE, SSE a VSE) a takisto dodávajú elektrinu vybraným veľkým komerčným (priemyselným) odberateľom.
Slovenské elektrárne majú nové zloženie orgánov. Známe sú aj finančné výsledky za minulý rok EBDITA Slovenských elektrární dosiahla 531 miliónov, čistý zisk 170 miliónov eur a investície vo výške 707 miliónov eur.
ČEZ nepodá ponuku na kúpu podielu v Slovenských elektrárňach Spoločnosť ČEZ nepodá záväznú ponuku na väčšinový podiel vo firme Slovenské elektrárne.
EPH podá ponuku na odkúpenie podielu v Slovenských elektrárňach Energetický a průmyslový holding potvrdzuje, že pokračuje v účasti v procese predaja podielu, ktorý v spoločnosti slovenských elektrárni drží talianska firma Enel. EPH podá záväznú ponuku.
Privatizácia SE občanmi? Nastavené zrkadlo Pred pár dňami sa takmer nepovšimnuté zjavilo vyhlásenie SPOROPS – Spoločnosti rozumných spotrebiteľov Slovenska. V tlačovej správe vyzývajú občanov Slovenska, aby im pomohli vytvoriť investičný fond, ktorý by od Enel-u odkúpil podiel v Slovenských elektrárňach. Návrh údajne poslali aj samotnému vedeniu talianskej firmy.
Štát zrejme pristúpi na navýšenie rozpočtu dostavby Mochoviec Štát ako minoritný vlastník Slovenských elektrární (SE) nakoniec zrejme bude súhlasiť s navýšením rozpočtu na dostavbu tretieho a štvrtého bloku v Mochovciach. Otázne tak už len zostáva, koľko finančných prostriedkov bude potrebných na dokončenie tohto projektu. Obaja vlastníci, teda taliansky Enel a ministerstvo hospodárstva, približnú sumu navyše zatiaľ nechcú prezradiť.
Komentár. Naspäť do „dobrých“ rúk Po navrátení SPP do dobrých (rozumej svojich) rúk vláda Róberta Fica zvažuje možnosť ovládnuť aj väčšiu časť podielu v Slovenských elektrárňach. Tie dal ich väčšinový majiteľ ENEL do predaja a štát má predkupné právo.
Minister Žiga sa pustil do kritiky Enelu Minister životného prostredia Peter Žiga sa pustil do majoritného akcionára Slovenských elektrární (SE). Nepáči sa mu totiž, ako sa dominantný výrobca elektriny na Slovensku stará o Vodnú elektráreň v Gabčíkove (VEG), ktorá je súčasťou celého vodného diela. Preto sa rozhodol zatlačiť na talianskych majiteľov prostredníctvom vlády.