tepláreň Koniec uhlia v štátnych teplárňach sa odkladá, nové dodávky majú z USA aj Kolumbie Zisťovali sme, ako posledné mesiace ovplyvnili zámery ukončiť využívanie uhlia. Košický geoterm je po 25 rokoch bližšie k realite, črtá sa podpora z verejných zdrojov Teplári podpísali s vlastníkom vrtu v Ďurkove zmluvu o odbere energie. Dve samosprávy čaká rozhodnutie o teple. Odstránime dvojitý zisk, sľubuje MHTH Koniec „reťazenia“ ziskov v dodávkach tepla miestnej samospráve podobne ako štátni teplári ponúkla aj Veolia. Skupina Engie apeluje na vyhlásenie súťaže. Štátni teplári chcú v jednom meste multipalivový kotol, ktorý využije biomasu aj palivo z odpadu Projektová dokumentácia má byť na svete do októbra, pre MH Teplárenský holding ju pripravuje košická firma. Náklady štátnych teplárov prenájmom zariadení stúpnu o 1,8 mil. eur, ukazuje prepočet Engie Za zníženie cien tepla v dvoch mestských častiach zaplatia obyvatelia vo zvyšku mesta, tvrdí Skupina Engie. Štátni teplári šíria nepravdy o cenách tepla a starostovia zavádzajú ľudí, reaguje Engie Jeden z najväčších výrobcov a distribútorov tepla na Slovensku bije na poplach a obracia sa na viacero štátnych orgánov. Reťazenie dodávok nezvyšuje ceny tepla len v Bratislave, máme čísla, tvrdia štátni teplári (VIDEO) Rezort hospodárstva pracuje na legislatívnej úprave, ktorá bude riešiť reťazenie v dodávkach tepla. Teplo zdražuje aj pre reťazenie dodávok, po ceste k odberateľovi prechádza cez viaceré firmy Najvýhodnejšie je zveriť celý systém tepelných zariadení jednej firme, apeluje najväčší výrobca tepla v krajine. Marcel Vrátný: Od plynu sa hneď neodstrihneme, pomôžu nám však odpady aj biomasa Bez plynu to hneď nepôjde. Teplárne však majú stratégiu, ktorou chcú zabezpečiť diverzifikáciu svojej palivovej základne, tvrdí šéf štátneho teplárenského holdingu. Najväčšia uhoľná elektráreň u susedov chce využívať aj odpad Elektráreň Dětmarovice s uhlím zatiaľ nekončí. Nový zdroj však počíta s biomasou, plynom aj energetickým zhodnocovaním odpadu. Staršie články
Koniec uhlia v štátnych teplárňach sa odkladá, nové dodávky majú z USA aj Kolumbie Zisťovali sme, ako posledné mesiace ovplyvnili zámery ukončiť využívanie uhlia.
Košický geoterm je po 25 rokoch bližšie k realite, črtá sa podpora z verejných zdrojov Teplári podpísali s vlastníkom vrtu v Ďurkove zmluvu o odbere energie.
Dve samosprávy čaká rozhodnutie o teple. Odstránime dvojitý zisk, sľubuje MHTH Koniec „reťazenia“ ziskov v dodávkach tepla miestnej samospráve podobne ako štátni teplári ponúkla aj Veolia. Skupina Engie apeluje na vyhlásenie súťaže.
Štátni teplári chcú v jednom meste multipalivový kotol, ktorý využije biomasu aj palivo z odpadu Projektová dokumentácia má byť na svete do októbra, pre MH Teplárenský holding ju pripravuje košická firma.
Náklady štátnych teplárov prenájmom zariadení stúpnu o 1,8 mil. eur, ukazuje prepočet Engie Za zníženie cien tepla v dvoch mestských častiach zaplatia obyvatelia vo zvyšku mesta, tvrdí Skupina Engie.
Štátni teplári šíria nepravdy o cenách tepla a starostovia zavádzajú ľudí, reaguje Engie Jeden z najväčších výrobcov a distribútorov tepla na Slovensku bije na poplach a obracia sa na viacero štátnych orgánov.
Reťazenie dodávok nezvyšuje ceny tepla len v Bratislave, máme čísla, tvrdia štátni teplári (VIDEO) Rezort hospodárstva pracuje na legislatívnej úprave, ktorá bude riešiť reťazenie v dodávkach tepla.
Teplo zdražuje aj pre reťazenie dodávok, po ceste k odberateľovi prechádza cez viaceré firmy Najvýhodnejšie je zveriť celý systém tepelných zariadení jednej firme, apeluje najväčší výrobca tepla v krajine.
Marcel Vrátný: Od plynu sa hneď neodstrihneme, pomôžu nám však odpady aj biomasa Bez plynu to hneď nepôjde. Teplárne však majú stratégiu, ktorou chcú zabezpečiť diverzifikáciu svojej palivovej základne, tvrdí šéf štátneho teplárenského holdingu.
Najväčšia uhoľná elektráreň u susedov chce využívať aj odpad Elektráreň Dětmarovice s uhlím zatiaľ nekončí. Nový zdroj však počíta s biomasou, plynom aj energetickým zhodnocovaním odpadu.