Elektráreň Vojany má sčasti prejsť na druhotné palivo, oproti uhliu je výrazne lacnejšie
Elektrina, ktorú vo Vojanoch vyrábajú z čierneho uhlia, je pre Slovenské elektrárne príliš drahá. Výroba elektriny vo Vojanoch od apríla preto takmer polovicu času stála.