investície Investujú do rekuperácie tepla. Veľký priemyselný podnik očakáva úsporu energie V závode chcú rekuperované teplo z procesných ohrevov využiť na výrobu pary. EPH ide postaviť batériové úložisko a plynovú elektráreň, investuje viac než miliardu Nové zariadenia plánujú vybudovať na mieste bývalej uhoľnej elektrárne. Budujú inžinierske siete. Energetici už chystajú priemyselný park Valaliky pre Volvo Východoslovenská distribučná začala výstavbu prvej stavebnej prípojky a transformačnej stanice na vysokonapäťovej úrovni. Opravili dva obrie kotly. Bola to najväčšia generálka za 20 rokov, tvrdí bratislavský podnik Opravy sa týkali aj turbogenerátora, čistenia spalín, kompresorov a ďalších zariadení. Na projekte pracovalo viac než 130 ľudí. Ťažba plynu na Slovensku by pokryla 10 % spotreby. Vrty blokujú úradníci a aktivisti Ťažobná firma minula na prieskumný vrt pri Trnave deväť miliónov eur, no projekt už tri roky stojí. Ropná rafinéria MOL zažaluje slovenskú vládu za mimoriadny odvod zo zisku Napriek ústupkom vlády pripravuje Slovnaft žalobu na súd kvôli tzv. solidárnemu príspevku, ktorý vláda schválila vlani. SEPS odvedie štátu 150 miliónov eur. Rezort financií už má pre odvod využitie Prevádzkovateľ prenosovej sústavy vlani profitoval z vysokých cien elektriny. Distribučná spoločnosť získala úver za 790 mil. eur od EIB Nová infraštruktúra má umožniť zapojenie ďalších GW nových obnoviteľných zdrojov do siete. Španielska aukcia na 3,3 GW nových OZE zdrojov nedopadla úspešne Pre fotovoltické elektrárne bolo určených 1,8 GW, pre veterné elektrárne 1,5 GW inštalovaného výkonu. Developeri obsadili iba 46 MW. Prečo? Názor. Ako je to s odvodom z nadmerných príjmov? (píše Radovan Ďurana) Odporúčame Energetický sektor potrebuje veľké investície, nové zdaňovanie ich spomalí. Politici, ktorí vytvorili podhubie súčasných problémov, nás chcú reguláciou cien z týchto problémov dostať. Staršie články
Investujú do rekuperácie tepla. Veľký priemyselný podnik očakáva úsporu energie V závode chcú rekuperované teplo z procesných ohrevov využiť na výrobu pary.
EPH ide postaviť batériové úložisko a plynovú elektráreň, investuje viac než miliardu Nové zariadenia plánujú vybudovať na mieste bývalej uhoľnej elektrárne.
Budujú inžinierske siete. Energetici už chystajú priemyselný park Valaliky pre Volvo Východoslovenská distribučná začala výstavbu prvej stavebnej prípojky a transformačnej stanice na vysokonapäťovej úrovni.
Opravili dva obrie kotly. Bola to najväčšia generálka za 20 rokov, tvrdí bratislavský podnik Opravy sa týkali aj turbogenerátora, čistenia spalín, kompresorov a ďalších zariadení. Na projekte pracovalo viac než 130 ľudí.
Ťažba plynu na Slovensku by pokryla 10 % spotreby. Vrty blokujú úradníci a aktivisti Ťažobná firma minula na prieskumný vrt pri Trnave deväť miliónov eur, no projekt už tri roky stojí.
Ropná rafinéria MOL zažaluje slovenskú vládu za mimoriadny odvod zo zisku Napriek ústupkom vlády pripravuje Slovnaft žalobu na súd kvôli tzv. solidárnemu príspevku, ktorý vláda schválila vlani.
SEPS odvedie štátu 150 miliónov eur. Rezort financií už má pre odvod využitie Prevádzkovateľ prenosovej sústavy vlani profitoval z vysokých cien elektriny.
Distribučná spoločnosť získala úver za 790 mil. eur od EIB Nová infraštruktúra má umožniť zapojenie ďalších GW nových obnoviteľných zdrojov do siete.
Španielska aukcia na 3,3 GW nových OZE zdrojov nedopadla úspešne Pre fotovoltické elektrárne bolo určených 1,8 GW, pre veterné elektrárne 1,5 GW inštalovaného výkonu. Developeri obsadili iba 46 MW. Prečo?
Názor. Ako je to s odvodom z nadmerných príjmov? (píše Radovan Ďurana) Odporúčame Energetický sektor potrebuje veľké investície, nové zdaňovanie ich spomalí. Politici, ktorí vytvorili podhubie súčasných problémov, nás chcú reguláciou cien z týchto problémov dostať.