INNOGY
Dny teplárenství a energetiky
INNOGY

Trhová hodnota Tesly prekonala Ford a vyrovnala sa General Motors

Akcie Tesly posilnili o viac ako sedem percent vďaka správe o raste predaja áut v prvom štvrťroku.

Tesla

Tesla Motors

Trhová hodnota všetkých akcií Tesly minulý týždeň dosiahla 49 miliárd dolárov (asi 46 eur) a včera dokonca prekročila hranicu 50 miliírd, zatiaľ čo trhová hodnota automobilky Ford bola na úrovni len asi 46 miliárd amerických dolárov. Tesla sa tak po prvýkrát vyrovnala i najväčšej americkej automobilke, General Motors.

V prvom kvartáli tohto roku Tesla predala vyše 25-tisíc áut. Medziročne ide o približne 70-percentný nárast. Aj napriek rýchlemu rast je to však zlomok iba v porovnaní s celkovými predajmi veľkých automobliek. Ford vlani predal na celom svete 6,7 milióna áut, kým Tesla za celý rok predala len niečo vyše 75 000 vozidiel.

Viac k tejto téme včera priniesol magazín Forbes.

Znovu uvedú elektrický športiak Roadster

Kalifornská spoločnosť okrem toho prednedávnom potvrdila, že na trhu sa opäť pokúsi zabojovať s vynovenou verziou svojho staršieho modelu Roadster. 

Model Roadster, elektrifikovaná verzia britského Lotusu Elise, bol vôbec prvým vozidlom automobilky Elona Muska. Tesla však svoj prvý elektromobil pochovala už v roku 2012 krátko po začiatku jeho produkcie. Počas krátkeho štvorročného „života“ sa tak stihol pridať len asi 2500 vozidiel Roadster, uvádza portál Inhabitat.com.

Ako to už pri novinkách Tesly býva, podrobnosti o technológiách vo vývoji si spoločnosť úzkostlivo stráži. To, že automobilka na novom modeli už skutočne pracuje, však potvrdil Elon Musk, ktorý v reakcii na otázky o oživení športiaku naznačil, že nová verzia Roadsteru by sa mala objaviť do roku 2019. Na sklonku starého roka o tom informovalo viacero svetových médií vrátane DigitalTrends.com.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý vidíte na obrázku.

Captcha image
Show another codezobraziť iný obrázok

Mohlo by vás zaujímať

Monitoring energetiky | 12. - 18. 3. 2018

Monitoring energetiky | 12. - 18. 3. 2018

Služba pre predplatiteľov.

SHMÚ varuje pred smogom. Situácia je najvážnejšia v dvoch oblastiach

SHMÚ varuje pred smogom. Situácia je najvážnejšia v dvoch oblastiach

Za vzniknutú situáciu podľa meteorológov zodpovedá vykurovanie tuhými palivami, priemysel a doprava v kombinácii s nepriaznivými rozptylovými podmienkami.

Monitoring energetiky | 4. - 11. 3. 2018

Monitoring energetiky | 4. - 11. 3. 2018

Služba pre predplatiteľov.