VSE
VSE
Belimo 2

SSD plánuje odstávku elektriny v niektorých okresoch SR

Plánované odstávky elektriny pocíti budúci týždeň na strednom Slovensku šesťtisíc domácností.

SSD plánuje odstávku elektriny v niektorých okresoch SR

Foto: SSD

  • Aktuality |  11.08.2022 |  TS SSD | (ave)

Stredoslovenská distribučná (SSD) naplánovala počas budúceho týždňa v Trenčianskom, Žilinskom a Banskobystrickom kraji desať rozsiahlejších odstávok elektriny. Dotknú sa miest a obcí v šiestich okresoch.

Trenčiansky kraj

Okres Ilava

V Novej Dubnici naplánovali energetici odstávky elektriny od pondelka 15. augusta do stredy 17. augusta. Počas týchto troch dní v čase od 7:15 do 21:30 hod. ju nebude mať k dispozícii približne 600 domácností na uliciach SNP, Sady kapitána Nálepku, Pribinove sady, P. Jilemnického a J. Kráľa.Dôvodom je rekonštrukcia distribučnej sústavy na úrovni vysokého napätia (22 kV).

Žilinský kraj

Okres Námestovo

Oravskú Polhoru čaká odstávka elektriny v stredu 17. augusta v čase od 8:00 do 16:00 hod. z dôvodu revízie vedenia vysokého napätia elektrikármi zo Stredoslovenskej distribučnej. Výpadok sa bude týkať približne 1 250 domácností.

Okres Ružomberok

V Ružomberku, konkrétne v mestskej časti Rybárpole, a v susednej Likavke prebehne odstávka elektriny v utorok 16. augusta. V čase od 8:00 do 19:00 hod. budú elektrikári vymieňať úsekový vypínač na vzdušnom vedení vysokého napätia. Obmedzenie sa dotkne 850-tich odberných miest.

V obci Likavka bude odstávka elektriny aj vo štvrtok 18. augusta v čase od 8:00 do 16:00 hod. Pre opravu na vysokom napätí zostane bez elektriny 650 odberných miest.

Hubová, Švošov a ružomberská mestská časť Hrboltová zostanú bez elektrického prúdu v utorok 16. augusta. Od 8:30 do 15:00 hod. budú pracovníci SSD opravovať poškodený stĺp vysokého napätia. Odstávka zasiahne 800 domácností.

Okres Liptovský Mikuláš

V Závažnej Porube by sa mali pripraviť na odstávku elektriny v utorok 16. augusta v čase od 8:00 do 16:00 hod. Počas revízie vzdušného vedenia vysokého napätia zostane bez napájania 600 domácností.

Banskobystrický kraj

Okres Žarnovica

Vo Veľkej Lehote a v Malej Lehote prebehne odstávka elektrického prúdu vo štvrtok 18. augusta v čase od 7:30 do 16:30 hod. Počas lezeckej revízie vzdušného vedenia vysokého napätia ju nebude mať k dispozícii 800 odberných miest.

Okres Rimavská Sobota

V Rimavskej Sobote zostane vo štvrtok 18. augusta bez elektriny približne 550 odberných miest. V čase od 7:30 do 16:30 hod. budú energetici opravovať zariadenie trafostanice, čo bude mať vplyv na ulice P. Hostinského a Sídlisko Rimava.

Vzhľadom na charakter plánovaných prác sú odstávky elektriny nevyhnutné. Elektrikári zo SSD budú pracovať so zariadeniami na úrovni vysokého napätia. Z bezpečnostných dôvodov tak zostanú niektoré technológie na nevyhnutný čas vypnuté.

Predplatné Energie-portal.sk

Cieľom prác je zvýšiť bezpečnosť a spoľahlivosť distribúcie elektriny v jednotlivých oblastiach. Energetici urobia maximum, aby odstávky elektriny ukončili hneď, ako to bude možné. Ak nenastanú komplikácie, môže to byť výrazne skôr ako v spomenutých časoch.

Stredoslovenská distribučná žiada dotknutých odberateľov o prípravu na obmedzenie a tiež o trpezlivosť. Zoznam všetkých zasiahnutých odberných miest je zverejnený na internetovej stránke spoločnosti www.ssd.sk v časti plánované odstávky. Odberatelia sa tu môžu aj bezplatne zaregistrovať na odber SMS správ alebo e-mailov o všetkých plánovaných odstávkach na ich odberných miestach v niekoľkotýždňovom predstihu.

 
 

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)
  • Printový štvrťročník Odpadové hospodárstvo s prílohou ENERGO (ISSN 1338-595X)
chcem sa prihlásiť chcem získať predplatné

Mohlo by vás zaujímať

Monitoring energetiky | 29. 11. - 5. 12. 2023

Monitoring energetiky | 29. 11. - 5. 12. 2023

Prehľad energetických noviniek v médiách, verejnej správe a legislatíve za uplynulé obdobie.

SPP úspešne pripojil rezidenčný objekt v Bratislave k svojmu centrálnemu energetickému zdroju

SPP úspešne pripojil rezidenčný objekt v Bratislave k svojmu centrálnemu energetickému zdroju

Nový polyfunkčný projekt je pripojený na dodávku energií pomocou svojich kogeneračných jednotiek, ktoré majú až o 40 % vyššiu účinnosť využitia energetických zdrojov.

Drevo, uhlie, pelety a brikety používa 190-tisíc domácností. SHMÚ zmapoval vykurovanie

Drevo, uhlie, pelety a brikety používa 190-tisíc domácností. SHMÚ zmapoval vykurovanie

Vykurovanie slovenských domácností zodpovedá za 13 % emisií v energetike. Tieto emisie momentálne legislatíva nereguluje.