SSD plánuje odstávku elektriny v niektorých okresoch SR | ENERGIE-PORTAL.SK
Eversheds Sutherland
VSE
Belimo 2

SSD plánuje odstávku elektriny v niektorých okresoch SR

Plánované odstávky elektriny pocíti budúci týždeň na strednom Slovensku šesťtisíc domácností.

SSD plánuje odstávku elektriny v niektorých okresoch SR

Foto: SSD

  • Aktuality |  11.08.2022 |  TS SSD | (ave)

Stredoslovenská distribučná (SSD) naplánovala počas budúceho týždňa v Trenčianskom, Žilinskom a Banskobystrickom kraji desať rozsiahlejších odstávok elektriny. Dotknú sa miest a obcí v šiestich okresoch.

Trenčiansky kraj

Okres Ilava

V Novej Dubnici naplánovali energetici odstávky elektriny od pondelka 15. augusta do stredy 17. augusta. Počas týchto troch dní v čase od 7:15 do 21:30 hod. ju nebude mať k dispozícii približne 600 domácností na uliciach SNP, Sady kapitána Nálepku, Pribinove sady, P. Jilemnického a J. Kráľa.Dôvodom je rekonštrukcia distribučnej sústavy na úrovni vysokého napätia (22 kV).

Žilinský kraj

Okres Námestovo

Oravskú Polhoru čaká odstávka elektriny v stredu 17. augusta v čase od 8:00 do 16:00 hod. z dôvodu revízie vedenia vysokého napätia elektrikármi zo Stredoslovenskej distribučnej. Výpadok sa bude týkať približne 1 250 domácností.

Okres Ružomberok

V Ružomberku, konkrétne v mestskej časti Rybárpole, a v susednej Likavke prebehne odstávka elektriny v utorok 16. augusta. V čase od 8:00 do 19:00 hod. budú elektrikári vymieňať úsekový vypínač na vzdušnom vedení vysokého napätia. Obmedzenie sa dotkne 850-tich odberných miest.

V obci Likavka bude odstávka elektriny aj vo štvrtok 18. augusta v čase od 8:00 do 16:00 hod. Pre opravu na vysokom napätí zostane bez elektriny 650 odberných miest.

Hubová, Švošov a ružomberská mestská časť Hrboltová zostanú bez elektrického prúdu v utorok 16. augusta. Od 8:30 do 15:00 hod. budú pracovníci SSD opravovať poškodený stĺp vysokého napätia. Odstávka zasiahne 800 domácností.

Okres Liptovský Mikuláš

V Závažnej Porube by sa mali pripraviť na odstávku elektriny v utorok 16. augusta v čase od 8:00 do 16:00 hod. Počas revízie vzdušného vedenia vysokého napätia zostane bez napájania 600 domácností.

Banskobystrický kraj

Okres Žarnovica

Vo Veľkej Lehote a v Malej Lehote prebehne odstávka elektrického prúdu vo štvrtok 18. augusta v čase od 7:30 do 16:30 hod. Počas lezeckej revízie vzdušného vedenia vysokého napätia ju nebude mať k dispozícii 800 odberných miest.

Okres Rimavská Sobota

V Rimavskej Sobote zostane vo štvrtok 18. augusta bez elektriny približne 550 odberných miest. V čase od 7:30 do 16:30 hod. budú energetici opravovať zariadenie trafostanice, čo bude mať vplyv na ulice P. Hostinského a Sídlisko Rimava.

Vzhľadom na charakter plánovaných prác sú odstávky elektriny nevyhnutné. Elektrikári zo SSD budú pracovať so zariadeniami na úrovni vysokého napätia. Z bezpečnostných dôvodov tak zostanú niektoré technológie na nevyhnutný čas vypnuté.

Share Yout Energy 2022

Cieľom prác je zvýšiť bezpečnosť a spoľahlivosť distribúcie elektriny v jednotlivých oblastiach. Energetici urobia maximum, aby odstávky elektriny ukončili hneď, ako to bude možné. Ak nenastanú komplikácie, môže to byť výrazne skôr ako v spomenutých časoch.

Stredoslovenská distribučná žiada dotknutých odberateľov o prípravu na obmedzenie a tiež o trpezlivosť. Zoznam všetkých zasiahnutých odberných miest je zverejnený na internetovej stránke spoločnosti www.ssd.sk v časti plánované odstávky. Odberatelia sa tu môžu aj bezplatne zaregistrovať na odber SMS správ alebo e-mailov o všetkých plánovaných odstávkach na ich odberných miestach v niekoľkotýždňovom predstihu.

 
 

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)
  • Printový mesačník Odpadové hospodárstvo s prílohou ENERGO (ISSN 1338-595X)
chcem sa prihlásiť chcem získať predplatné

Mohlo by vás zaujímať

Galéria SPP uvádza výstavu fotografií talentovaného slovenského fotografa

Galéria SPP uvádza výstavu fotografií talentovaného slovenského fotografa

Víťaz súťaže Wildlife Photographer of the Year Martin Greguš vystavuje v Galérii SPP.

Monitoring energetiky | 28. 9. - 3. 10. 2022

Monitoring energetiky | 28. 9. - 3. 10. 2022

Prehľad energetických noviniek v médiách, verejnej správe a legislatíve za uplynulé obdobie.

Na akú teplotu vykurovať? Ministerstvo chce zmeniť vyhlášku

Na akú teplotu vykurovať? Ministerstvo chce zmeniť vyhlášku

Zmeny majú byť účinné od 1. novembra.