Modernizujú dôležité vedenie, SEPS investuje 20 miliónov eur | ENERGIE-PORTAL.SK
VSE
VSE
Belimo 2

Modernizujú dôležité vedenie, SEPS investuje takmer 20 miliónov eur

Projekt rozložili na 12 týždňov.

elektrické vedenie

Foto: Energie-portal.sk

  • Aktuality |  09.12.2022 |  Radovan Potočár

Slovenská elektrizačná prenosová sústava, a.s. (SEPS) v týchto dňoch vykonáva prvú etapu modernizácie 400 kV vedenia V428 Moldava – Veľké Kapušany. Stavebné práce sú zamerané na výmenu vodičov a preizoláciu vedenia. Zároveň sa zosilnia základy dvoch stožiarov typu ypsilon a dôjde k ich zvýšeniu o štyri metre.

„Prostredníctvom tejto zákazky sa vymenia prvky vedenia po dobe ich životnosti a odstráni sa vysoká poruchovosť izolátorových závesov a opotrebenie vodičov. Realizácia sa uskutočňuje v období8. 11. –17.12.2022. Druhá etapa prebehne budúci rok a jej predpokladaný rozsah trvania je šesť týždňov, v termíne od 24.7.2023 do 3.9.2023," informuje SEPS.

Modernizácia vedenia V428 je stanovená celkovo na 12 týždňov a SEPS bude stáť takmer 19,4 miliónov eur bez DPH. Realizáciou preizolácie a výmeny vodičov vedenia V428 sa zabezpečí bezpečná a spoľahlivá prevádzka vedenia na trvalé maximálne dovolené prúdové zaťaženie vodičov až do teploty +80°C.

„Zmodernizované vedenie pomôže udržať plynulé a bezpečné zásobovanie juhovýchodného Slovenska elektrinou. Investície do rozvoja a modernizácie infraštruktúry sú nevyhnutné pre súčasnú aj budúcu schopnosť prenosovej sústavy podporovať bezpečnosť dodávky elektriny a úspešnú realizáciu energetickej transformácie Slovenska založenej na výraznom raste elektrifikácie a bezemisnej výroby elektriny,“ zhodnotil Peter Dovhun, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ SEPS.


Spoločnosť SEPS je komunikačným partnerom Energie-portal.sk.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Simulovali požiar aj zásah bleskom. V Jaslovských Bohuniciach preverili pripravenosť na havárie

Simulovali požiar aj zásah bleskom. V Jaslovských Bohuniciach preverili pripravenosť na havárie

Havarijné cvičenie „Pínia 2023“ preverilo pripravenosť havarijnej odozvy a splnilo zákonné požiadavky. Zúčastnilo sa na ňom 611 osôb.

Monitoring energetiky | 14. - 20. 9. 2023

Monitoring energetiky | 14. - 20. 9. 2023

Prehľad energetických noviniek v médiách, verejnej správe a legislatíve za uplynulé obdobie.

Nafta plánuje ťažiť ropu v novom vrte na Záhorí

Nafta plánuje ťažiť ropu v novom vrte na Záhorí

Ťažobná spoločnosť chce najskôr realizovať prieskumný vrt, ktorý odhalí využiteľné množstvo fosílneho paliva.