Eversheds Sutherland
VSE
Belimo

Seminár SAPI „Fotovoltika a OZE v roku 2021“ bude vysielaný online

Jubilejný, 10. ročník seminára prinesie pre diváka hneď niekoľko zmien. V dôsledku aktuálneho vývoja pristúpila SAPI k zmene formátu a podujatie bude vysielané naživo, z profesionálneho štúdia.

Výročný seminár SAPI „Fotovoltika a OZE v roku 2021“ bude vysielaný naživo zo štúdia

Historicky prvý raz tak nebude počet návštevníkov seminára limitovaný kapacitou sály a 27.10.2020 bude môcť sledovať naozaj každý, kto má o množstvo informácií, ktoré na podujatí odznejú, záujem.

Aj tento rok podujatie otvorí tie najaktuálnejšie témy. Hovoriť sa bude o vodíkovej stratégii Slovenska, inováciách v technológiách OZE, decentralizácii, implementácii Clean Energy Package a Zelenej obnove ekonomiky, o veternej energii, či o konkrétnych realizáciách a projektoch lokálnych zdrojov.

Historicky po prvý raz za celú dekádu sa na seminári zúčastnia a budú v paneli diskutovať zástupcovia Ministerstva hospodárstva SR, SEPS, výrobcov energie a ÚRSO, za ktorý príde diskutovať priamo predseda Andrej Juris. Spoločne sa budú baviť o slovenskej obnoviteľnej energetike do roku 2030.


Termín konania:

  • 27. októbra 2020 (utorok)

1. BLOK

V prvom bloku bude Peter Hegeduš z Národnej vodíkovej asociácie Slovenska hovoriť o vodíkovej stratégii a úlohe OZE v nej.

O praktických skúsenostiach s fotovoltickými systémami na strechách výrobných a priemyselných hál porozpráva Daniel Hrčka zo spoločnosti Viessmann, ktorá je generálnym partnerom podujatia.

O riadení zdrojov pre zvyšovanie flexibility bude hovoriť Peter Šimko zo spoločnosti Powerex.io, ktorá je partnerom podujatia.

Blok uzavrie témou Inovácie v technológiách energetických úložísk Pavol Krokoš zo spoločnosti Inobat, ktorá je jedným z hlavných partnerov seminára.

2. BLOK

Clean Energy Package a Zelený reštart ekonomiky je názov druhého bloku, v ktorom člen výkonného výboru Ján Lacko odprezentuje odporúčania SAPI pre implementáciu tzv. Zimného balíčka.

Martin Pitorák z Ministerstva hospodárstva SR priblíži na čo sa majú výrobcovia z OZE pripraviť v súvislosti s implementáciou balíčka čistej energie.

Kto sú podľa balíčka noví účastníci na trhu a aká bude ich pozícia vysvetlí Mária Sadloňová z advokátskej kancelárie Eversheds Sutherland, ktorá je hlavným partnerom podujatia.

Lívia Vaššáková z Úradu vlády SR povie v závere bloku viac o Zelenej ekonomike a rozvoji OZE v kontexte Plánu obnovy a odolnosti.

3. BLOK

Za vrchol podujatia môže byť považovaný tretí blok, v ktorom budú o naplnení NECP, potenciáli OZE, či prekážkach lepšej integrácie OZE diskutovať predseda ÚRSO Andrej Juris, Michal Pokorný zo SEPS, Karol Galek z Ministerstva hospodárstva SR, Pierre Poncik zo Slovenských elektrární a Pavol Poláček z advokátskej kancelárie Poláček & Partners, ktoré je hlavným partnerom semináru.

Diskusiu bude moderovať riaditeľ SAPI Ján Karaba.

4. BLOK

Podujatie vo veľkom štýle ukončí štvrtý blok, v ktorom sa bude hovoriť o developmente a realizácii projektov OZE.

O bohaté skúsenosti zo zahraničia sa podelí generálny riaditeľ Eurowind Energy Jens Rasmussen.

O potenciáli Power Purchase Agreements (PPA) pre rozvoj OZE povie Irena Gajewska z Polish Wind Energy Associacion.

Jozef Hudák z Poláček & Partners vysvetlí povoľovacie procesy projektov OZE a posudzovanie EIA.

Záver bloku aj semináru bude patriť Ladislavovi Slebodníkovi z Energia budúcnosti, ktorý sa povenuje potenciálu pre realizáciu projektov malých vodných elektrární na Slovensku.Na podujatie, ktoré bude naživo vysielané dňa 27.10.2020 sa môžete registrovať pomocou online formulára. Napriek nabitému programu a lákavým hosťom je základný registračný poplatok na seminár len 59 eur bez DPH, pričom členovia SAPI majú, už tradične, zľavu 30% z ceny vstupného.

Špeciálna cena je stanovená aj pre zástupcov štátnej správy - 45 EUR bez DPH. Každý registrovaný účastník dostane pred začiatkom seminára unikátny odkaz (link) a heslo, pomocou ktorého sa bude môcť na svojom zariadení pripojiť a podujatie sledovať.

Tešíme sa na na virtuálne stretnutie.

Energie-portal.sk je mediálnym partnerom podujatia

Značky
konferencie

Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Prinesú investície a nezvýšia dlh. Garantované energetické služby obnovia budovy, hovorí šéfka ESCO Slovensko

Prinesú investície a nezvýšia dlh. Garantované energetické služby obnovia budovy, hovorí šéfka ESCO Slovensko

Optimálne využívanie energií sa týka mnohých oblastí, a to nám pomáha rásť, hovorí Naďa Hartmann. ESCO Slovensko má pod sebou už osem dcérskych spoločností.

Zvyšuje energetickú sebestačnosť. Ako funguje batériové úložisko v miestnej distribučnej sieti

Zvyšuje energetickú sebestačnosť. Ako funguje batériové úložisko v miestnej distribučnej sieti

Veľkokapacitná batéria optimalizuje využívanie elektriny z fotovoltiky v priemyselnom areáli.

Pozvánka na konferenciu: VZDUCHOTECHNIKA 2024

Pozvánka na konferenciu: VZDUCHOTECHNIKA 2024

23. ročník vedecko-odbornej konferencie SSTP s témou "Vnútorné prostredie a energetická náročnosť budov so vzduchotechnikou" sa uskutoční v polovici júna v atraktívnom prostredí Vysokých Tatier.

X
X
X
X