INNOGY
INNOGY
SPP - Distribúcia

Najpredávanejší elektromobil Nissan Leaf prichádza v novej verzii s e-pedálom

Automobilka predstavila v Bratislave novú generáciu auta na elektrický pohon, ktoré sa začne predávať budúci rok. Vieme, koľko bude stáť.

Najpredávanejší elektromobil Nissan Leaf prichádza s novou verziou bez brzdového pedálupšeniami

Foto: Nissan

Najpredávanejší elektromobil na svete Nissan Leaf prichádza s novou generáciou modelu. Spoločnosť Nissan včera v Bratislave predstavila obľúbený elektromobil s dlhším dojazdom, vylepšeným dizajnom, či viacerými novými prvkami inteligentnej mobility a rozšírenej konektivity.

Philippe Saillard, generálny riaditeľ predaja a marketingu spoločnosti Nissan Europe nešetrí pochvalnými slovami: „Úplne nový Nissan LEAF je najvyspelejším a cenovo najdostupnejším 100 % elektromobilom na svete. Je ikonou vízie Inteligentnej mobility Nissan, našej vízie pre budúcnosť. Toto vozidlo prináša väčšie potešenie a vzrušenie z jazdy a väčší pocit prepojenia než akýkoľvek iný sériovo vyrábaný elektromobil v histórii. Je jednoducho úžasné.“

Nový Nissan LEAF ponúka dlhší dojazd 378 km (NEDC) na jedno nabitie a umožňuje vodičom užívať si dlhšie cestovanie. Nové elektrické hnacie ústrojenstvo poskytuje výkon 110 kW a krútiaci moment 320 Nm pre väčšiu akceleráciu.

Inteligentnejšie technológie

Elektromobil Nissan LEAF prichádza s novými technológiami ako je napríklad systém podpory vodiča ProPILOT pre bezpečnejšiu a pohodlnejšiu jazdu. Zahŕňa inteligentný tempomat a inteligentný systém upozornenia na vybočenie z jazdného pruhu, vďaka ktorému vodič spozná, že systém citlivo navádza vozidlo späť do stredu jazdného pruhu, ak začína vybočovať.

„Dôležité však je, že je úplne jednoduché prevziať opätovnú kontrolu nad systémom. Tento systém vodičovi len pomáha a neupiera mu právo na riadenie,“ uvádza spoločnosť Nissan. Systém ProPILOT je navyše vybavený funkciou autonómnej jazdy v dopravnej zápche (Traffic Jam Pilot), ktorá umožňuje vozidlu automaticky spomaliť, ak pri jazde v jednom pruhu dôjde k dopravnej zápche, a zastaviť, keď sa premávka úplne zastaví.

Keď sa premávka obnoví, systém automaticky naštartuje a vozidlo nasleduje vozidlo pred ním. K dispozícii je aj systém ProPILOT Park umožňujúci úplne autonómne parkovanie jediným dotykom tlačidla.

 
 

Pre prečítanie celého obsahu musíte byť súčasťou nášho predplatného

za 99 € bez DPH získate

  • Predplatné mesačníka Odpadové hospodárstvo (ISSN 1338-595X) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924) na 1 rok
chcem sa prihlásiť chcem získať predplatné

Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý vidíte na obrázku.

Captcha image
Show another codezobraziť iný obrázok

Mohlo by vás zaujímať

Štyri milióny eur na dotácie na biomasové kotly a tepelné čerpadlá sa nevyčerpali

Štyri milióny eur na dotácie na biomasové kotly a tepelné čerpadlá sa nevyčerpali

Špeciálne 24. kolo projektu Zelená domácnostiam uzavreli po 72 hodinách. Domácnosti z mimobratislavských regiónov sa v ňom mohli uchádzať o príspevky na biomasové kotly a tepelné čerpadlá.

Prší? Solárne panely môžu vďaka tomuto objavu vyrábať energiu aj z dažďa

Prší? Solárne panely môžu vďaka tomuto objavu vyrábať energiu aj z dažďa

Solárne panely by v budúcnosti mohli produkovať energiu aj v prípade daždivého počasia. Umožniť by to mala nová čínska technológia.

Náklady na solárnu energiu klesajú. Čaká ľudstvo energetická revolúcia?

Náklady na solárnu energiu klesajú. Čaká ľudstvo energetická revolúcia?

Investície do obnoviteľných zdrojov priniesli svoje ovocie. Náklady na výrobu elektrickej energie zo solárnych zariadení sú totiž podľa najnovších analýz o polovicu nižšie, ako na jej výrobu z fosílnych palív.