Eversheds Sutherland
VSDS
INNOGY

Mercedes vstúpi na trh s elektromobilmi, chce poraziť Teslu

Prvý elektromobil Mercedesu by sa mal na trh dostať v priebehu roku 2018. Nemecký výrobca chce konkurovať predovšetkým americkej spoločnosti Tesla.

Mercedes vstúpi na trh s elektromobilmi, chce poraziť Teslu

Mercedes Benz

Mercedes - Benz vstúpi na trh s elektromobilmi už v roku 2018 - teda o rok skôr, než pôvodne plánoval, informovalo v uplynulých dňoch viacero automobilových webov.

"Naše zdroje odhalili najnovší vývoj: prvé auto príde na trh o rok skôr, ako bolo pôvodne plánované, keďže Mercedes sa usiluje udržať krok s Porsche a Audi, ktoré uvedú svoje elektrické automobily Mission E a Q6 e-Tron už v roku 2018," informuje magazín CAR.

Pribudnú i modely SUV

Mercedesom utajovaný vývojový projekt s rozpočtom tri miliardy dolárov by mal okrem toho priniesť i dve vozidlá typu SUV a takisto jeden model luxusnej limuzíny. Nové automobily by sa mali na trhu stať konkurenciou najmä pre prichádzajúce modely Tesly ako i modely, ktorých vývoj ohlásili Audi a Porsche.

Všetky štyri modely Mercedesu by mali pritom byť založené na tej istej technológii EVA (Electric Vehicle Architecture). Prvým modelom, ktorý by sa mal dostať do produkcie, bude podľa zámerov koncernu rivalom Modelu S, s ktorým prichádza Tesla. Elektromobil by sa mal veľkostne pohybovať medzi súčasnými modelmi triedy C a triedy E.

V ďalšej fáze príde stredne veľký model SUV, ktorý by mal byť v rozmedzí GLC a GLE, pričom konkurovať by mal predovšetkým Modelu X americkej Tesly. Poslednou fázou bude najrozmernejší model, model triedy S. Masívne vozidlo SUV by malo byť väčšie ako už beztak rozmerné GLS.

S podobnými batériami prišla Tesla

Všetky štyri modely založené na technológii EVA budú využívať podobné batérie, s akými prišla Tesla - ploché batériové články by mali byť umiestnené pod podlahou celej kabíny. Práve rozmery a hmotnosť batérii pritom pri vývoji elektromobilov predstavujú jeden z najtvrdších orieškov pre vývojárov.

 
 

Pre prečítanie celého obsahu musíte byť súčasťou nášho predplatného

za 99 € bez DPH získate na 1 rok

  • Predplatné mesačníka Odpadové hospodárstvo (ISSN 1338-595X)
  • Prístup ku všetkým článkom na Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom na Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom na Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)
chcem sa prihlásiť chcem získať predplatné

Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

SPP a Brantner sa zaujímajú o biometán, chcú stavať zariadenia na suchú fermentáciu bioodpadov

SPP a Brantner sa zaujímajú o biometán, chcú stavať zariadenia na suchú fermentáciu bioodpadov

Náklady na vybudovanie fermentačných zariadení budú podľa plynárov rádovo nižšie ako pri spaľovniach. Postaviť ich chcú v minimálne šiestich oblastiach.

Zahraniční experti si posvietili na dostavbu JE Mochovce. Odhalili 22 nedostatkov

Zahraniční experti si posvietili na dostavbu JE Mochovce. Odhalili 22 nedostatkov

Slovenské elektrárne dostali od Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu 80 úloh na odstránenie zistených nedostatkov.

Štát dlží za podporu zelenej elektriny aj OKTE, transfer distribučkám to nevyrieši

Štát dlží za podporu zelenej elektriny aj OKTE, transfer distribučkám to nevyrieši

Ministerstvo financií chce akútny deficit v spoločnosti OKTE riešiť navýšením jej základného imania.