Inteligentné termostaty a ďalšie smart energetické technológie využíva 10 % Európanov | ENERGIE-PORTAL.SK
Eversheds Sutherland
INNOGY
INNOGY

Inteligentné termostaty a ďalšie smart energetické technológie využíva 10 % Európanov

Smart zariadenia pripojené na internet umožňujú prispôsobiť vykurovanie či osvetlenie a zároveň znížiť náklady na energie.

Viessmann

Foto: Viessmann

Inteligentné zariadenia pripojené k internetu, ktoré pomáhajú optimalizovať spotrebu energií v domácnostiach, sú v EÚ na vzostupe. V roku 2020 aspoň jedno smart riešenie v oblasti energií využíval každý desiaty Európan.

Vyplýva to z údajov, ktoré zverejnil Eurostat.

"Vďaka pripojeniu na internet nám smart hodinky a fitness náramky poskytujú updaty, virtuálni asistenti odpovedajú na našej otázky a hrajú našu obľúbenú hudbu, smart energetické riešenia nám pomáhajú prispôsobiť osvetlenie a vykurovanie a zároveň minimalizujú spotrebu energie a náklady," uviedol Eurostat.

Smart riešenia s online konektivitou sú podľa dát za vlaňajší rok medzi Európanmi najrozšírenejšie v prípade doplnkov, akými sú hodinky a fitness náramky. Využíva ich takmer pätina obyvateľov EÚ (19 %).

Inteligentný termostat, inteligentné meracie systémy či smart ovládanie osvetlenia podľa Eurostatu využíva 10 % Európanov.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Ceny benzínu a nafty v januári 2022 rastú

Ceny benzínu a nafty v januári 2022 rastú

Ceny LPG sa na začiatku nového roka naopak znížili.

ÚRSO hľadá riaditeľa jedného z odborov, vyhlásili výberové konanie

ÚRSO hľadá riaditeľa jedného z odborov, vyhlásili výberové konanie

Záujemcovia sa môžu prihlasovať do 20. januára.

Príspevok na obnovu domu získate aj bez vlastných peňazí a ručenia nehnuteľnosťou

Príspevok na obnovu domu získate aj bez vlastných peňazí a ručenia nehnuteľnosťou

Dotácia na rekonštrukciu rodinného domu môže pokryť najviac 50 % nákladov. Zvyšok peňazí majú poskytnúť banky cez úvery. Za časť z nich sa zaručí Európska banka pre obnovu a rozvoj.