Eversheds Sutherland
VSDS
Belimo

Energetici plánujú väčšie odstávky elektriny v troch slovenských krajoch

Pozrite si, kde a kedy plánuje Stredoslovenská distribučná odstaviť odberateľov od elektriny.

elektrické vedenie

Foto: SSD

Stredoslovenská distribučná (SSD) pripravuje počas budúceho týždňa niekoľko väčších odstávok elektriny. Dokopy ich pocíti takmer štyritisíc domácností v štyroch okresoch. Vo väčšine prípadov prebehne kontrola a údržba vedení vysokého napätia.

Vo všetkých prípadoch sú odstávky elektriny nevyhnutné kvôli charakteru plánovaných prác a najmä bezpečnosti. Ak to však okolnosti dovolia, pracovníci Stredoslovenskej distribučnej môžu jednotlivé odstávky ukončiť aj v kratšom čase.

Dotknutých obyvateľov energetici žiadajú, aby sa na obmedzenia patrične pripravili a boli trpezliví. V prípade, že by sa údržbové práce na energetických zariadeniach nevykonali včas, ohrozilo by to ich spoľahlivú a bezpečnú prevádzku.

Kde budú odstávky elektriny?

TRENČIANSKY KRAJ:

Okres Púchov

V obci Lysá pod Makytou a okrajovo aj v susedných Lúkach naplánovala SSD odstávku elektriny vo štvrtok 7. októbra od 7:30 do 16:30 hod.

Dotkne sa zhruba tisícky odberných miest. Dôvodom je kontrola trafostaníc spojená s odstraňovaním nedostatkov, ktoré by mohli ohroziť plynulú a bezpečnú distribúciu elektriny.

ŽILINSKÝ KRAJ:

Okres Žilina

Lietavská Svinná-Babkov a Lietava majú naplánovanú odstávku elektriny vo štvrtok 7. októbra. V čase od 7:30 do 16:30 hod. prerušia elektrikári distribúciu pre 500 domácností. Urobia tak kvôli pravidelnej lezeckej kontrole vzdušného vedenia vysokého napätia.

Cieľom bude vyhľadávanie potenciálnych problémov a prevencia pred poruchami a následnými výpadkami elektriny.

Okres Námestovo

Obyvatelia obce Vavrečka zostanú bez elektrického prúdu v utorok 5. októbra v čase od 7:30 do 15:30 hod. Odstávku pocíti približne 530 odberných miest.

Dôvodom obmedzenia dodávky bude aj v tomto prípade lezecká revízia vedenia vysokého napätia.

BANSKOBYSTRICKÝ KRAJ:

Okres Zvolen

V meste Zvolen by sa mali v utorok 5. októbra pripraviť na odstávku elektriny obyvatelia ulíc Kremnická, Novozámocká, Pražská a Tulská. V čase od 7:00 do 17:00 hod. nepôjde elektrina v 800 domácnostiach. Stane sa tak z dôvodu plánovanej investičnej akcie na úrovni nízkeho napätia.

Foto: SSDJ

Zoznam všetkých odberných miest, ktorých sa odstávky týkajú, je dostupný na internetovej stránke Stredoslovenskej distribučnej www.ssd.sk v časti plánované odstávky.

Odberatelia môžu využiť aj možnosť bezplatnej registrácie telefonického alebo e-mailového kontaktu. Prostredníctvom neho im bude SSD zadarmo zasielať informácie o všetkých plánovaných odstávkach na ich odbernom mieste s niekoľkotýždňovým predstihom.Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

ÚRSO si posvieti na Slovakia Energy, vo firme spúšťa kontrolu

ÚRSO si posvieti na Slovakia Energy, vo firme spúšťa kontrolu

Regulačný úrad zaujíma, ako Slovakia Energy postupuje pri vyúčtovaní voči svojim zákazníkom.

Cena tepla zdražie v Česku najviac za ostatných 13 rokov

Cena tepla zdražie v Česku najviac za ostatných 13 rokov

Teplárne sa môžu dostať do problémov aj kvôli nespoľahlivým dodávateľom plynu. Dodávatelia tepla dúfajú v pomoc štátu.

ÚRSO vydal upozornenie pre dodávateľov tepla

ÚRSO vydal upozornenie pre dodávateľov tepla

Regulátor poukazuje na jedno z ustanovení vyhlášky č. 248/2016 Z.z., ktorou sa ustanovuje cenová regulácia v tepelnej energetike.