Podpora alternatívnych pohonov sa v posledných rokoch zúžila na elektromobilitu a rozvoj plynovej mobility na Slovensku zaostal. O jej podpore sa bude diskutovať na najbližšom webinári SPNZ.
Doprava patrí k segmentom, v ktorých sa v posledných rokoch nedarí výraznejšie znižovať emisie skleníkových plynov.
Kým v energetike sa na Slovensku od roku 1990 znížili emisie až o 60 %, v doprave pokles emisií CO2 za spomínané obdobie dosiahol jedno percento.
Podpora alternatívnych pohonov sa pritom v posledných rokoch zúžila výhradne len na elektromobilitu. O slovo pri rozvoji nízkoemisnej a bezemisnej dopravy sa hlásia aj plynári.
Plynová mobilita na báze stlačeného zemného plynu (CNG) alebo skvapalneného zemného plynu (LNG), biometánu či potenciálne vodíka pritom dokáže takisto produkovať minimálne alebo nulové emisie skleníkových plynov.
Prečo sa jej na Slovensku tak nedarí ako u susedov v Česku? Ako ju podporiť a ktoré smery a segmenty sú pre plynovú mobilitu perspektívne?
O týchto a ďalších otázkach sa bude diskutovať na ďalšom zo série webinárov, ktoré Slovenský plynový a naftový zväz (SPNZ) pripravil pri príležitosti 165.výročia slovenského plynárenstva. Webinár sa uskutoční v piatok 28. mája v čase od 9:00 do 11:30.
Účastníkmi diskusie budú:
- Tomáš LUKÁČ - Škoda Auto AG,
- Daniel GEZE - Volkswagen Slovakia, a.s.,
- Stanislav BOUŠEK - BOSTA, s.r.o.,
- Peter MOZOLÁK - SPP CNG s.r.o.,
- Michal SMOLNICKÝ - CNG SLOVENSKO, s.r.o.,
- Erika FEČKE GYÖNGYOVÁ - Slovenská bioplynová asociácia
Diskusiu bude moderovať Richard Kvasňovský, výkonný riaditeľ SPNZ.
Účasť na webinári je bezplatná. V prípade záujmu o účasť je potrebné vyplniť registračný formulár.
Realizácia webinára je zabezpečená prostredníctvom MS Teams. Najneskôr deň pred konaním akcie zaregistrovaní záujemcovia dostanú link na pripojenie na zadanú emailovú adresu v registračnom formulári.
© PROPERTY & ENVIRONMENT s. r. o. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.