VSDS
VSDS
Belimo

Aj firmy v energetickom priemysle potrebujú fungujúcu údržbu

Výrobcovia elektriny, tepla, kotlov a ďalšie výrobné i nevýrobné firmy v energetickom priemysle ocenia, ak budú ich zamestnanci údržby pracovať na ergonomickom a bezpečnom pracovisku s čo najlepším vybavením.

Fungujúcu údržbu potrebujú i firmy v energetickom priemysle

Foto: Manutan

Kvalitné oddelenie údržby je základom každej priemyselnej výroby. Náročné prevádzkové podmienky, dlhú životnosť a jednoduchý servis dielenského nábytku a vybavenia spĺňajú produkty spoločnosti Manutan, ktorá je popredným európskym dodávateľom riešení pre dielňu alebo sklady v energetickom, strojárskom alebo automobilovom priemysle.

Spoločnosť Manutan pôsobí na Slovensku od roku 2005 a v súčasnej dobre ponúka v e-shope 40 000 produktov od 250 dodávateľov vrátane vlastnej privátnej značky Manutan. Okrem vybavenia dielní alebo skladov zahŕňa sortiment tiež výrobky pre oblasť BOZP a PO, hygieny a upratovania, obalov a obalovej techniky alebo kancelárie.

Kvalitné výrobky sú doplnené kvalitnými službami od 3D vizualizácie dielne zdarma vyhľadanie atypických produktov cez dopravu zdarma do druhého dňa až po záruku 10 rokov na vybraný sortiment alebo montáž.

Desiatky tisíc produktov pre priemyselné podniky zahŕňajú napríklad dielenský nábytok, dopravníky, vybavenie šatní, pneumatické a ručné náradie, dielenské stroje, meracie prístroje, požiarnu ochranu, pracovné odevy alebo tabuľky a značky.

Ako vybrať dielenský stôl?

Pri výbere vhodného dielenského stola do výroby je primárne odpovedať si na otázku, akú činnosť budú zamestnanci pri stole vykonávať. Od toho sa budú odvíjať dôležité požiadavky, ako sú veľkosť stola, povrchový materiál, úložné priestory. Všeobecne ale platí, že základom každého dielenského stola je dostatočná povrchová nosnosť, kvalita rámu a materiál stolovej dosky.

Ďalším faktorom sú požadované rozmery dielenského stola, ktoré je nutné vybrať podľa dostupného miesta na samotný stôl vrátane dĺžky a hĺbky pracovnej dosky. Menšie pracovné stoly postačia pre drobné pracovné činnosti, naopak pracovné dosky s väčšou pracovnou plochou sú potrebné pre náročnejšie činnosti.

Čo sa týka odolnosti pracovnej dosky, tak pre bežné pracovné činnosti bude stačiť laminovaná drevotriesková doska (LTD), ktorá je lacnejšia, ale menej odolná. Pre väčšie spektrum činností sa hodí dielenská doska „škárovka“ zo smrekového alebo dubového dreva.

Pracovná doska bukový multiplex vyrobená z vrstvenej a lepenej bukovej dyhy je určená pre náročné prevádzky. Doska má veľkú pevnosť a odolnosť. Výbornú tepelnú odolnosť majú drevovláknité dosky (MDF), ktoré sú vyrobené z drevených vlákien a plne nahradia masívne drevo.


Kontaktné údaje:

  • MANUTAN Slovakia, s.r.o.
  • Obchodná 507/2
  • Bratislava - Staré Mesto
Tel.: 02/436 343 06

E-mail: manutan@manutan.sk

Web: www.manutan.sk


Značky
Manutan

Mohlo by vás zaujímať

Prekvapenie: Znižujú atómové elektrárne emisie CO2?

Prekvapenie: Znižujú atómové elektrárne emisie CO2?

Obnoviteľné zdroje energie vs. jadro. Štúdia skúmala vplyv OZE a jadrovej energie na znižovanie uhlíkových emisií a ich vzájomný vzťah v energetickom mixe.

TOP 10 najčítanejších článkov o energetike v roku 2020

TOP 10 najčítanejších článkov o energetike v roku 2020

Medzi najpopulárnejšími témami vlani dominovali koronavírus, kauzy, zmeny na ÚRSO, ale aj ceny energií.

Ktoré technológie uskladňovania elektriny sú najekologickejšie a potrebujú najmenej zdrojov?

Ktoré technológie uskladňovania elektriny sú najekologickejšie a potrebujú najmenej zdrojov?

Štúdia porovnáva uhlíkovú a materiálovú stopu ôsmich rozvíjajúcich sa riešení akumulácie elektrickej energie.