Enesco

Južná Kórea prehodnocuje energetický mix. Chce viac jadra, menej obnoviteľných zdrojov

Významný podiel pri výrobe elektriny bude tvoriť stále aj uhlie. Spoluspaľovať sa má aj vodík.

Južná Kórea prehodnocuje energetický mix. Chce viac jadra, menej obnoviteľných zdrojov
Foto: Depositphotos

Južná Kórea chce v budúcnosti navýšiť produkciu elektriny z jadrových elektrární. Zároveň prehodnocuje plány rozvoja obnoviteľných zdrojov energie.

Ako informuje agentúra Bloomberg, atómové elektrárne by mali v aktualizovanom pláne energetického mixu do roku 2030 zabezpečovať približne jednu tretinu vyrábanej elektriny. Pôvodný zámer počítal s podielom na úrovni 24 %. Naopak, obnoviteľné zdroje by mali pokrývať zhruba 22 %, predtým sa počítalo s 30 %.

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Diskusia(0)