KI

Ministerstvo: Kriminizalizácia Greenpeace je zlým signálom

Ministerstvo životného prostredia sa obáva, že vyšetrovanie aktivistov Greenpeace vo väzbe vytvára obraz, že medzi ekologickými aktivistami a kriminálnikmi neexistuje rozdiel.

Ministerstvo: Kriminizalizácia Greenpeace je zlým signálom
Foto: Greenpeace

Po tom, čo minulý týždeň skupina aktivistov Greenpeace vyliezla na jednu z ťažobných veží Hornonitrianskych baní Prievdiza, aby protestovali proti ťažbe uhlia, banská firma na nich podala trestné oznámenie. Držanie aktivistov vo väzbe zdvihlo vo verejnosti vlnu odporu, a Greenpeace na dnešok v Bratislave zvoláva protest.

Ministerstvo životného prostredia a Slovenska inšpekcia životného prostredia síce nemôžu komentovať rozhodnutia súdu, no dnes sa k celému prípadu vyjadrili aj oni.

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Diskusia(0)