KI

Nový míľnik spúšťania tretieho bloku AE Mochovce: spustená diaľková manipulácia

Bratislava/Mochovce, 10. marec 2016 – Slovenské elektrárne, spoločnosť skupiny Enel, dosiahli nový míľnik v rámci spúšťania tretieho bloku AE Mochovce spustením reálnych diaľkových manipulácií z blokovej dozorne tretieho bloku elektrárne. Mozog elektrárne, ako je toto riadiace centrum bloku nazývané, bol elektrifikovaný na jeseň 2015.

Nový míľnik spúšťania tretieho bloku AE Mochovce: spustená diaľková manipulácia
Foto: Slovenské elektrárne

Slovenské elektrárne úspešne pokračujú v uvádzaní tretieho bloku AE Mochovce do prevádzky. Koncom februára 2016 prvýkrát v histórii dostavby tretieho a štvrtého bloku AE Mochovce (ďalej MO34) spustili reálne diaľkové manipulácie z blokovej dozorne 3. bloku MO34 na zariadeniach napájania vlastnej spotreby 3. bloku.

Spustenie nasledovalo ihneď po skúškach hlavného riadiaceho systému a odskúšaní ovládacích povelov a signalizácií.

Pracovníci elektrárne môžu ovládať komponenty vlastnej spotreby bloku, ako napríklad vypínače, odpojovače prostredníctvom systému kontroly a riadenia, cez počítače a zároveň získavať spätné informácie o stave komponentu.

Na blokovej dozorni tak má prevádzkový personál zobrazené všetky údaje a hodnoty elektrických veličín, ako napríklad napätia na jednotlivých prípojniciach, veľkosti prúdov na prívodoch a vývodoch, či prenášaný elektrický výkon vo vybraných uzloch vyvedenia výkonu a napájania vlastnej spotreby 3.bloku MO34.

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Diskusia(0)