Nemecká firma RWE nepodá ponuku na odkúpenie 66-percentného
podielu v slovenskom dominantnom výrobcovi elektriny, ktorý
chce predať taliansky Enel.
RWE sa chce sústrediť na svoj primárny biznis na Slovensku,
ktorým je predaj plynu a elektriny a distribúcia
elektriny. Potvrdila to šéfka sekcie stratégie a plánovania
skupiny RWE Susanne Rompel.
„Vieme o ponuke Enelu. Nebudeme sa však zúčastňovať
tohto výberového konania, pretože naše hlavné zameranie na
Slovensku je na sieť a predaj, čiže nie na výrobu,“
uviedla Rompel.
S pôsobením RWE na Slovensku je spoločnosť spokojná.
„Môžem potvrdiť, že odísť zo Slovenska neplánujeme. Ide o
jeden z našich kľúčových trhov v oblasti východnej Európy.
Oceňujeme, že na Slovensku máte relatívne stabilné regulačné
prostredie a zodpovednú pracovnú silu,“ uviedla na
stretnutí s novinármi. RWE preto nevidí dôvod, prečo by mala zo
slovenského trhu odísť.
Koncern RWE je jednou z vedúcich energetických spoločností
v Európe. Na Slovensku je strategickým investorom spoločnosti
spoločnosti Východoslovenská energetika a.s. a Východoslovenská
distribučná, a.s. Taktiež je stopercentným akcionárom
spoločnosti RWE Gas Slovensko.
© PROPERTY & ENVIRONMENT s. r. o. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.