Enesco

Týždeň udržateľnej energie EÚ: Komisia oznámi akčný plán pre inteligentné merače

Medzi 11. a 15. aprílom 2011 bude viac ako tridsaťtisíc účastníkov v 43 krajinách diskutovať o energetickej účinnosti a obnoviteľnej energii, ako súčasť tohtoročného Týždňa udržateľnej energie EÚ. Európska komisia organizuje hlavné podujatie v Bruseli so záujmom debatovať o najlepšom využití energetickej efektívnosti a obnoviteľnej energie v Európe a ukázať konkrétne príklady.

Týždeň udržateľnej energie EÚ: Komisia oznámi akčný plán pre inteligentné merače
Inteligentné meračeEurópska komisia tiež oznámi ďalšie kroky k nasadeniu inteligentných rozvodných sietí v celej Európe a poskytnúť spotrebiteľom viac možností kontrolovať ich spotrebu a ušetriť viac energie.

Komisár EÚ pre energetiku Günther Oettinger: "Pokiaľ ide o výrobu a spotrebu energie, Európa potrebuje viac ako inokedy byť na ceste k trvalej udržateľnosti. Je čas investovať do vyššej energetickej účinnosti a širšie využívanie zdroje: je najlepšou cestou vpred na zaistenie bezpečnej a konkurencieschopnej energie pre nás a naše deti. Inteligentné siete a využívanie inteligentných meracích prístrojov, to sú kľúčové pre lepšie využitie energie."

Od 11. do 15. apríla sa v rámci Týždňa udržateľnej energie EÚ uskutoční približne 150 podujatí v Bruseli a viac ako 450 Energetických dní v 43 krajinách v Európe a okolo Stredozemného mora, s viac ako 30.000 účastníkmi. Podujatia zahŕňajú prezentáciu nových projektov, diskusie a konferencie.

V utorok 12. apríla bude Oettinger prezentovať novú komunikáciu pre inteligentné siete. Strategický dokument sa zameriava na obojsmernú digitálnu komunikáciu s cieľom zlepšiť efektívnosť a pomôcť spotrebiteľom lepšie riadiť ich zariadenia doma, napr. inteligentnými meračmi. To by podľa Komisie mohlo ušetriť energiu v priemere o viac než 10 % a znížiť náklady.

Ilustračné foto: NRC Handelsblad


Diskusia(0)