KI

Slováci pri šetrení energie rozmýšľajú v prvom rade nad tým, či sa im to oplatí

Z prieskumu ktorý bol vykonaný na podnet Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry vyplýva, že až takmer dve tretiny Slovákov nikdy nehľadalo informácie o opatreniach na šetrenie energie a hľadanie takýchto informácií podmieňujú, tým či sa to oplatí, aj keď sú si vedomí, že šetriť by dokázali aj bez väčších finančných investícií, len zmenou svojho správania.

Slováci pri šetrení energie rozmýšľajú v prvom rade nad tým, či sa im to oplatí

Prieskum realizovala agentúra Dicio na vzorke 1464 respondentov v období 27.5 – 11.6.2010.

Podľa prieskumu 10,8% domácností nechce vykonať žiadne opatrenia na úsporu energie. 12%elektráreň opýtaných udalo, že by ich urobilo bez ohľadu na náklady a náročnosť. Až 65,4% respondentov by boli ochotný urobiť takéto opatrenia, ak by vedeli, že sa im to oplatí. Viac ako polovica Slovákov (53,7%) ešte nikdy nevyhľadávala informácie o možnostiach ako ušetriť energiu. Ako zdroj informácii prevládajú u Slovákov príbuzní a známi alebo internet.

Celý článok si môžete prečítať tu.

Upravil: Bc. Tomáš Veselý, NH Hager Niederhuber Advokáti s.r.o.

Ilustračný obrázok: www.flickr.com


Diskusia(0)