Eversheds Sutherland
INNOGY
INNOGY

Teplárenská spoločnosť STEFE prevezme nitriansky V. I. Trade

Akvizíciou STEFE rozširuje svoje pôsobenie v oblasti realizácií teplárenských projektov a dodávok meracej techniky. Hodnotu transakcie nezverejnia.

STEFE

Foto: STEFE

Holdingová spoločnosť STEFE SK, ktorá zastrešuje spoločnosti skupiny STEFE v oblasti teplárenstva a energetických služieb, odkupuje nitriansku spoločnosť V. I. Trade.

V. I. Trade pôsobí na slovenskom trhu od roku 1993 a patrí medzi popredných dodávateľov materiálov a prác v oblasti inštalácií systémov vykurovania, chladu, vody a plynu pre bytovú aj komunálnu sféru.

Celkové tržby spoločnosti vlani podľa Finstat-u dosiahli objem takmer 900 000 eur. V uplynulých 10 rokoch firma každoročne vykazovala zisk rádovo v tisícoch až desaťtisícoch eur. 

Firma realizuje inštalácie a dodáva merače

Kľúčovou oblasťou podnikania skupiny STEFE je prevádzkovanie systémov centralizovaného zásobovania teplom. V tejto oblasti pôsobí v devätnástich slovenských mestách a obciach, v ktorých dodáva teplo približne 250-tisíc ľuďom.

Odkúpením 100 % obchodných podielov nitrianskej spoločnosti STEFE rozširuje svoje portfólio o realizáciu inštalácií v tepelnom hospodárstve a dodávku meračov.

„Akvizícia V. I. Trade nadväzuje na našu stratégiu etablovať sa na širšom trhu a rozšíriť aktivity v tepelnej energetike aj mimo zásobovania teplom. V. I. Trade má skúsených ľudí a know-how  z realizácií tepelných energetických zariadení a ďalších teplárenských projektov. Veľmi silná je aj pozícia firmy v distribúcii meracej techniky,“ vysvetľuje akvizíciu Ondrej Borguľa, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ STEFE SK, a.s.

„Začlenením nitrianskej spoločnosti do nášho portfólia vznikne množstvo synergických efektov, ktoré nám umožnia realizovať projekty efektívneako v rámci skupiny STEFE, tak aj pre našich súčasných a budúcich klientov,“ pokračuje

Dodávajú meraciu techniku Kamstrup

Spoločnosť V. I. Trade má vhodne doplniť portfólio holdingu vďaka tomu, že  prevádzka teplárenských systémov si vyžaduje priebežný servis, investície do modernizácie a dodávku komponentov.

Keďže STEFE realizuje aj výstavbu nových kotolní a ďalších teplárenských či chladiacich zariadení pre spoločenstvá vlastníkov bytov, priemysel, štátny sektor, miestnu správu a samosprávu, V. I. Trade sa má odteraz zapojiť i do týchto aktivít.

 „Navyše ide o jediného autorizovaného distribútora meracej techniky Kamstrup na Slovensku, najväčšieho svetového výrobcu statických meračov energie (tepla, elektrickej energie a vody). To všetko sú aktivity, ktoré vieme ideálne začleniť do našich teplárenských projektov,“ dopĺňa Ondrej Borguľa. 

Názov nitrianskej firmy sa nemení

 
 

Pre prečítanie celého obsahu musíte byť súčasťou nášho predplatného

za 99 € bez DPH získate

  • Predplatné mesačníka Odpadové hospodárstvo (ISSN 1338-595X) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924) na 1 rok
chcem sa prihlásiť chcem získať predplatné

Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý vidíte na obrázku.

Captcha image
Show another codezobraziť iný obrázok

Mohlo by vás zaujímať

SAPI: Skutočný potenciál zelenej energetiky je na Slovensku väčší, než štát počíta

SAPI: Skutočný potenciál zelenej energetiky je na Slovensku väčší, než štát počíta

Národný energetický a klimatický plán má podľa odborníkov zo Slovenskej klimatickej iniciatívy značné rezervy.

Hasiči v Mochovciach prvýkrát cvičili náhradné doplňovanie vody z väčšej vzdialenosti (VIDEO)

Hasiči v Mochovciach prvýkrát cvičili náhradné doplňovanie vody z väčšej vzdialenosti (VIDEO)

Súčasťou unikátneho cvičenia hasičov, policajtov a záchranárov bola aj simulácia prostredia s výskytom rádioaktívnych látok.

EÚ sa nedohodla na uhlíkovej neutralite do roku 2050

EÚ sa nedohodla na uhlíkovej neutralite do roku 2050

Schválenie ambicióznejšieho cieľa klimatickej politiky stroskotalo na odmietavom postoji krajín V4 a Nemecka. Slovensko sa nakoniec pridalo k väčšine.