VSDS
TESLA
Belimo

Ministerstvo chce dať distribučkám viac času na zavádzanie IMS

Nová vyhláška o inteligentných meracích systémoch by mala vstúpiť do platnosti už od 1. augusta 2020.

IMS

Foto: Fotolia

Lehota na zavádzanie inteligentných meracích systémov (IMS) dostane polročný odklad. Vyplýva to z nedávno avizovanej novely vyhlášky o inteligentných meracích systémoch (IMS), ktorú dnes Ministerstvo hospodárstva SR (MH SR) predložilo do medzirezortného pripomienkového konania.

Návrh vyhlášky MH SR, ktorou sa ustanovuje postup a podmienky v oblasti zavádzania a prevádzky IMS v elektroenergetike, je možné pripomienkovať do štvrtku 16. júla. Legislatívny materiál so sprievodnou dokumentáciou si môžete stiahnuť cez odkaz v závere článku.

Lehota sa posunie na 30. jún 2021

Predlžovanie lehôt na zavedenie IMS ministerstvo zdôvodňuje obmedzeniami a opatreniami, ktoré súviseli s elimináciou šírenia ochorenia COVID-19.

„V dôsledku uvedených opatrení neboli prevádzkovatelia distribučných sústav objektívne schopní zabezpečovať inštaláciu inteligentných meracích systémov v predpokladanom rozsahu, a to z dôvodu minimalizácie kontaktov zamestnancov prevádzkovateľov distribučných sústav s odberateľmi počas obdobia ich platnosti. Navrhuje sa preto odklad lehoty na inštaláciu,“ uviedol rezort hospodárstva.

Aktuálne platná vyhláška o IMS ukladá prevádzkovateľom regionálnych a miestnych distribučných sústav do 31. decembra 2020 nainštalovať IMS pre koncových odberateľov elektrinyv počte zodpovedajúcom najmenej 80 % odberných miest koncových odberateľov elektriny, ktorí do 31. decembra 2018 splnili kritériá na zaradenie medzi koncových odberateľov elektriny kategórie 1 až 4. Túto lehotu MH SR navrhuje predĺžiť do  30. júna 2021.

 
 

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)
chcem sa prihlásiť chcem získať predplatné

Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.



Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Aukcia podporila KVET, ale nové zdroje môžu zostať na papieri

Aukcia podporila KVET, ale nové zdroje môžu zostať na papieri

Elektriny je dostatok. Najcennejšou komoditou sa stáva flexibilita.

Reforma energetickej efektívnosti narazila. Nikto úspory nespochybňuje, sporná je cesta k nim

Reforma energetickej efektívnosti narazila. Nikto úspory nespochybňuje, sporná je cesta k nim

Nový zákon má priniesť viac úspor energie a obnovy budov, pripomienky však upozornili na problémy pri jeho fungovaní.

Čistý zisk SEPS medziročne klesol. Štátna firma vlani zarobila 56 miliónov eur

Čistý zisk SEPS medziročne klesol. Štátna firma vlani zarobila 56 miliónov eur

Na výšku zisku mali vplyv aj regulované tarify, pričom výnosy z nich medziročne klesli o viac ako 10 %.

X
X
X
X