Eversheds Sutherland
INNOGY
Belimo 2

Moderné verejné osvetlenie

Verejné osvetlenie je bezpochyby veľmi dôležitým prvkom každej obce a pre obyvateľov má mimoriadny význam. Osvetlenie ulíc, ciest, parkov a iných verejných priestranstiev zvyšuje celkovú bezpečnosť a komfort občanov a najmä preto si zaslúži náležitú pozornosť.

Zistite, ako môže vaša obec získať vďaka modernému verejnému osvetleniu

Foto: FIN.M.O.S., a.s.

Zistite, ako dokážeme navrhnúť moderné verejné osvetlenie a postarať sa o jeho ekonomickú prevádzku.

Navrhujeme a zabezpečujeme energeticky úsporné verejné osvetlenie

Ešte pred vypracovaním samotného návrhu verejného osvetlenia si technickou obhliadkou overíme súčasný stav. Na základe toho vypracujeme analýzu a možnosti zlepšenia. Ponúkneme vám konkrétne riešenia, ako vylepšiť verejné osvetlenie v obci. Tieto úkony vykonáme samozrejme bezplatne.

Návrh verejného osvetlenia začína vypracovaním dokumentácie, ktorá zohľadňuje všetky potreby konkrétnej obce. Či už hovoríme o tých najmenších obciach alebo rovno o väčších mestách, verejné osvetlenie je vždy navrhnuté tak, aby zapadalo do koncepcie konkrétneho miesta. Zvýši jeho atraktivitu, bezpečnosť a vytvorí z neho príjemnejšie miesto na život.

Pri navrhovaní zohľadňujeme spôsob využívania verejného priestranstva so zameraním na čo najekonomickejšiu prevádzku. Nebojíme sa preto využívať tie najmodernejšie svetelné zdroje, ktoré obciam prinášajú citeľnú úsporu.

Financovanie verejného osvetlenia zvládnete bez problémov

Zásadnou otázkou súvisiacou už so samotnou fázou návrhu je financovanie verejného osvetlenia. Samotný spôsob financovania, resp. jeho zdroj je pre verejné osvetlenie mimoriadne dôležitým aspektom, keďže najmä v prípade menších obcí môže táto položka predstavovať výraznú záťaž. My sme na to pripravení a aj preto ponúkame komplexné zabezpečenie koncepcií projektov aj vrátane financovania, ktoré nevytvára tlak na rozpočet.

V rámci spracovania koncepcie projektov SMART, ktorých hlavným cieľom je zníženie energetickej a enviromentálnej náročnosti verejného osvetlenia ponúkame možnosť vykonať rekonštrukciu, prípadne modernizáciu siete verejného osvetlenia na vlastné náklady. Veľmi radi vám pomôžeme aj v prípade financovania projektov z prostriedkov Európskej únie a operačných programov.

Postaráme sa o bezproblémovú prevádzku verejného osvetlenia

Vybudovaním, resp. modernizáciou verejného osvetlenia naša práca nekončí. Našim cieľom je budovať trvalo udržateľné projekty, ktoré obciam a samosprávam prinášajú nielen veľa úžitku ale aj citeľné finančné úspory. V čo najväčšej miere sa snažíme využívať metódu EPC, ktorá na financovanie prevádzky verejného osvetlenia využíva úspory nákladov na energie po modernizácii osvetlenia.

Modernizácia verejného osvetlenia je pre obec ideálnym spôsobom ako vykročiť smerom k SMART riešeniam a ponúknuť pre svojich obyvateľov príjemnejšie miesto na život s ohľadom na zodpovedný prístup k životnému prostrediu.

Na spoločnosť FIN.M.O.S., a.s. sa v prípade návrhu, vybudovania a prevádzky moderného verejného osvetlenia môžete maximálne spoľahnúť.


Mohlo by vás zaujímať

Viessmann zvyšuje konektivitu kotlov, čerpadiel, batérií, rekuperačných jednotiek

Viessmann zvyšuje konektivitu kotlov, čerpadiel, batérií, rekuperačných jednotiek

Spoločná digitálna platforma pre všetky zariadenia zjednodušuje ovládanie a zvyšuje komfort pre zákazníkov aj odborné firmy.

Energetická trieda A0 si vyžaduje užšiu spoluprácu medzi špecialistami

Energetická trieda A0 si vyžaduje užšiu spoluprácu medzi špecialistami

Pri návrhu a realizácii stavieb treba skĺbiť požiadavky, ktoré na budovy kladie energetická trieda A0, s nárokmi na kvalitu vnútorného prostredia.

Pozvánka na konferenciu: VYKUROVANIE 2021

Pozvánka na konferenciu: VYKUROVANIE 2021

Ďalší, v poradí už 29. ročník konferencie so zahraničnou účasťou, na tému „Alternatívne zdroje energie pre budovy s takmer nulovou potrebou energie“.