VSE
VSE
Belimo 2

Fico vymenoval nového splnomocnenca pre Gabčíkovo. Bývalého poslanca za Smer

Bratislava – Mestský poslanec, poslanec samosprávneho kraja, generálny riaditeľ Vodohospodárskej výstavby či po novom i splnomocnenec pre výstavbu a prevádzku Sústavy vodných diel Gabčíkovo-Nagymaros. Asi takúto vizitku si môže dať tlačiť Ladislav Lazár. Práve ten na poste splnomocnenca nahradí Petra Hatiara. Dnes o tom rozhodol kabinet Roberta Fica. „Ladislav Lazár bude reprezentovať politiku vlády a má dôveru ministra,“ vyhlásil Martin Kóňa, hovorca Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR.

Fico vymenoval nového splnomocnenca pre Gabčíkovo. Bývalého poslanca za Smer

www.ladislavlazar.sk

photo-ktosom1.jpg

Politik v prvom rade

Ladislav Lazár (na snímke) nie je v politike, ani v strane Smer -SD neznámym pojmom. Bývalý generálny riaditeľ spoločnosti Teplárne Košice za ľavicovú stranu  2010 úspešne kandidoval do NR SR. V parlamente pôsobil aj ako podpredseda Výboru pre európske záležitosti. „Nová skúsenosť s veľkou politikou a fungovaním parlamentnej demokracie na Slovensku,“ popisuje svoje „parlamentné“ pôsobenie Ladislav Lazár na svojej webstránke.

No skúsenosti však neprestal zbierať ani v „malej“ politike. Počas svojich poslaneckých rokov pôsobil do apríla 2012 aj ako viceprimátor mesta Košice. Súčasne od roku 2009 zastáva i funkciu poslanca v metropole východu i Košického samosprávneho kraja. „Akákoľvek funkcia nie je len o jednej osobe, ktorá ju vykonáva, ale o kolektíve, ktorý je okolo vás," vysvetľuje Ladislav Lazár.

Úspešné prepojenie?

Personálne prepojenie šéf Vodohospodárskej výstavby s funkciou splnomocnenca pre Gabčíkovo dokonca považuje za plus. „Vodohospodárska výstavba má všetky údaje a všetky odborné predpoklady na to, aby sa starala o vodné dielo. Aj to v podstate na dennej báze robí," vyhlásil. Preto aj očakáva, že prepojenie prispeje k dokončeniu celého diela. V podniku pôsobí Lazár od roku 2012.

S Lazárom v podstate súhlasí i Dušan Sloboda, analytik Konzervatívneho inštitútu M. R. Štefánika. „Nemyslím si, že je nevyhnutné, aby existoval samostatný post splnomocnenca vlády pre vodné dielo Gabčíkovo, preto zlúčenie tejto funkcie s inou odborne súvisiacou považujem za lepšie riešenie,“ hovorí. No podľa jeho slov by človek, ktorý vykonáva obe funkcie nemal poberať dva platy a odmeny.

Otázne naopak ostáva, či vďaka poslaneckým postom v samospráve nie je Ladislav Lazár v konflikte záujmu. „Vodohospodárska výstavba je podnik s celoslovenskou pôsobnosťou a jej aktivity sa môžu týkať aj Košíc," uzatvára Dušan Sloboda.

Značky
Gabčíkovo

Diskusia (1)

  1. retep25.10.2012 (06:50)
    Maximálne vyťažený je ten p.Lazár keď stíha toľko práce - alebo za niektorú berie iba peniaze? A kedy ten človek spí ???

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Veľká energetická spoločnosť už zdieľa elektrinu cez dátové centrum

Veľká energetická spoločnosť už zdieľa elektrinu cez dátové centrum

Väčšina funkcionalít EDC bola spustená, budúci rok pribudne aj vytváranie agregačných blokov a poskytovanie flexibility.

Jadro sa vracia do hry. Slovensko pristúpilo na konferencii COP28 k novej výzve

Jadro sa vracia do hry. Slovensko pristúpilo na konferencii COP28 k novej výzve

Signatármi deklarácie sú aj Spojené štáty, Francúzsko či Japonsko.

Vyčistiť vzduch v Jelšave majú pomôcť dotácie za milióny. Vláda opatrenia tají

Vyčistiť vzduch v Jelšave majú pomôcť dotácie za milióny. Vláda opatrenia tají

V meste často nastáva smogová situácia. Vláda vyčlenila peniaze z Envirofondu, ich presný účel použitia však pred verejnosťou skrýva.