Eustream ukončil vyhodnocovanie procedúry Open Season | ENERGIE-PORTAL.SK
Eversheds Sutherland
INNOGY
INNOGY

Eustream ukončil vyhodnocovanie procedúry Open Season

Slovenský prepravca zemného plynu, spoločnosť Eustream ukončil vyhodnocovanie procedúry Open Season. V rámci zisťovania záujmu trhu o prepravné kapacity na Ukrajinu cez plynovod Vojany-Užhorod svoj záväzný záujem o prepravu plynu na Ukrajinu predložilo Eustreamu viacero zákazníkov. Informoval o tom hovorca spoločnosti Vahram Chuguryan.

Eustream ukončil vyhodnocovanie procedúry Open Season

Flickr

Eustream vyhodnotil Open Season ako úspešný. Výsledky potvrdili záujem trhu o využitie prepravnej kapacity plynovodu Vojany-Užhorod smerom na Ukrajinu.

Procedúra Open Season bola spustená 26. mája 2014 v súlade s memorandom o porozumení podpísaným medzi slovenskou spoločnosťou Eustream a ukrajinským Ukrtransgazom 28. apríla 2014 v Bratislave v prítomností premiérov oboch krajín a vysokých predstaviteľov Európskej komisie. Registrovaní účastníci sa mohli uchádzať o prepravné kapacity na Ukrajinu do 27. júna 2014.

Na základe úspešných výsledkov Open Season Eustream pokračuje v implementácii memoranda o porozumení a sprevádzkovaní plynovodu Vojany.

Eustream týmto vyhlasuje Open Season za ukončenú. Nový prepojovací bod Budince s jeho výstupnou kapacitou sa zaradí medzi ostatné prepojovacie body prepravnej siete spoločnosti Eustream a bude ponúknutý štandardným a transprentným spôsobom trhu.

Prepojenie Slovenska a Ukrajiny spájajúce prepravné siete spoločností Eustream a Ukrtransgaz v novom prepojovacom bode Budince, v blízkosti existujúceho prepojovacieho bodu Veľké Kapušany ponúkne nové príležitosti na prepravu plynu a posilní cezhraničnú likviditu.

Značky
Eustream

Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Ako sa zmenila cena tepla v mestách Slovenska v roku 2022?

Ako sa zmenila cena tepla v mestách Slovenska v roku 2022?

Cena tepla pre domácnosti zdražela v priemere o 4 eurá mesačne, medzi jednotlivými mestami aj dodávateľmi sú však veľké rozdiely. Tu je prehľad.

Prvá plávajúca fotovoltická elektráreň rastie v Česku

Prvá plávajúca fotovoltická elektráreň rastie v Česku

Energetická spoločnosť testuje fotovoltiku umiestnenú v nádrži prečerpávacej elektrárne.

Podiel OZE znovu vzrástol, Slovensko splnilo cieľ pre rok 2020, hlási Eurostat (GRAFY)

Podiel OZE znovu vzrástol, Slovensko splnilo cieľ pre rok 2020, hlási Eurostat (GRAFY)

V jednom sektore sa podiel obnoviteľných zdrojov medziročne znížil.