Eversheds Sutherland
VSE
Belimo

ČEZ ponúka nabíjanie elektromobilov iba zelenou energiou

Dodávateľ prichádza s produktom umožňujúcim domácnostiam odoberanie výhradne elektriny pochádzajúcej z obnoviteľných zdrojov energie.

ČEZ ponúka nabíjanie elektromobilov iba zelenou energiou

Foto: ČEZ

Český dodávateľ energií ČEZ ponúka majiteľom elektromobilov dobíjanie výhradne elektrickou energiou pochádzajúcou z obnoviteľných zdrojov skupiny. Nový produkt “Elektrina pre dobíjanie” má okrem toho zaručovať aj výhodné ceny elektriny doma a na cestách. Zelená elektrina bude dostupná pre všetky domácnosti, ktoré sa rozhodnú zvoliť tento program a využívať ho môžu nielen majitelia elektromobilov.

“Vďaka Elektrine pre dobíjanie bude mať elektromobil našich zákazníkov energiu, nech sa nachádzajú kdekoľvek. Produkt kombinuje výhodnú elektrinu per domáce dobíjanie a čip, s ktorým budú elektromobilisti čerpať energiu pohodlne a bez obmedzenia na ľubovoľnej nabíjacej stanici ČEZ,” hovorí člen predstavenstva skupiny a riaditeľ divízie obchodu a stratégie Pavel Cyrani.

Certifikát o zelenej energii

Pri každom vyúčtovaní obdržia zákazníci zároveň certifikát potvrdzujúci, že všetka elektrina spotrebovaná v ich domácnosti pochádza z obnoviteľných zdrojov. Čip možno používať v celej sieti dobíjacích staníc ČEZ. Skupina prevádzkuje najrozsiahlejšiu sieť nabíjacích staníc pre elektromobily v Česku. V súčasnosti zahŕňa 41 rýchlonabíjacích staníc a 50 staníc normálneho nabíjania. V tomto roku by sa ich počet mal zvýšiť o ďalších niekoľko desiatok.

Podľa dodávateľa je nový produkt aj finančne výhodnejší v porovnaní s existujúcou štandardnou kombináciou služieb pre elektromobilistov. Majiteľ elektromobilu ho totiž využije aj pre pokrytie spotreby v celej domácnosti. “Napríklad pri spotrebe 10 MWh ušetrí zákazník takmer tritisíc korún,” uvádza ČEZ.

 
 

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)
  • Printový štvrťročník Odpadové hospodárstvo s prílohou ENERGO (ISSN 1338-595X)
chcem sa prihlásiť chcem získať predplatné

Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Veľká energetická spoločnosť už zdieľa elektrinu cez dátové centrum

Veľká energetická spoločnosť už zdieľa elektrinu cez dátové centrum

Väčšina funkcionalít EDC bola spustená, budúci rok pribudne aj vytváranie agregačných blokov a poskytovanie flexibility.

Jadro sa vracia do hry. Slovensko pristúpilo na konferencii COP28 k novej výzve

Jadro sa vracia do hry. Slovensko pristúpilo na konferencii COP28 k novej výzve

Signatármi deklarácie sú aj Spojené štáty, Francúzsko či Japonsko.

Vyčistiť vzduch v Jelšave majú pomôcť dotácie za milióny. Vláda opatrenia tají

Vyčistiť vzduch v Jelšave majú pomôcť dotácie za milióny. Vláda opatrenia tají

V meste často nastáva smogová situácia. Vláda vyčlenila peniaze z Envirofondu, ich presný účel použitia však pred verejnosťou skrýva.