Správy e-mailom |  RSS |  O nás |  Cenník služieb |  Kontakt |  PRIHLÁSENIE
slovensky deutsch Vyhľadanie :  
TRH | 04.09.2011

Zásoby uhlia: svetovým lídrom sú USA

Spojené štáty vedú rebríček krajín vo využiteľných zásobách uhlia. Disponujú s 28% celkových zásob uhlia vo svete, čo je o 50% viac ako Rusko, ktoré má druhé najväčšie rezervy na svete. Zásoby uhlia v USA sa odhadujú na na svete viac ako 260 miliárd „malých ton“ (short tons, t.j. cca 236 miliárd ton) uhlia. Informáciu priniesla v piatok agentúra EIA – U.S. Energy Information Administration.

Na treťom mieste v zásobách uhlia je Čína (13%), nasledovaná Austráliou (9%), Indiou (7%) a Nemeckom (5%). Zvyšok sveta má 20% svetových zásob uhlia. Aj napriek významnej ťažbe uhlia v USA od čias priemyselnej revolúcie zostávajú odhadované zásoby domácich zásob uhlia pri na súčasnej úrovni ťažby na 222 rokov.

Podiel krajín na svetových zásobách dobývateľného uhlia (Zdroj: EIA)

Zásoby uhlia podľa druhov uhlia: bituminózne horniny a antracit (46%), subbituminózne hodrniny (41%) a lignit (12%). Región Appalachia, ktorý siaha cez niekoľko štátov na východe USA (pozn. red.), je najväčším producentom bituminóznych hornín a antracitu. Región Powder River Basin (geologický región na juhovýchode štátu Montana a severovýchode Wyomingu – pozn. red.) produkuje veľké množstvo subbituminózneho uhlia. Texas je lídrom v produkcii lignitu.

Údaje EIA sú k dispozícii pre USA za rok 2009, medzinárodné dáta za rok 2008, avšak zásoby uhlia sa považujú dlhoročne za relatívne stabilné.

Odkazy


Pokračovanie textu môžu čítať len predplatitelia.
Predplatné na 12 mesiacov si môžete objednať tu.
Ak už ste predplatiteľom, prihláste sa k svojmu účtu tu.


PRIDAŤ ČLÁNOK

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk  Bookmark and Share

DISKUSIA

» Diskusia neobsahuje žiadne príspevky.

 NOVÝ PRÍSPEVOK
Meno :
Názov :
Text :
 
 Zadajte prosím overovací kód, ktorý vidíte na hornom obrázku :
Odporúčame
1. IER vydal publikáciu Tvrdé fakty: Energetický šlabikár
2. Prevádzkovatelia bioplynových staníc píšu otvorený list ministrovi hospodárstva
3. Anti-energetický prezident Barack Obama
energie-portal.sk | Partneri
energie-portal.sk | Najčítanejšie články
1. Bioplynová stanica Drahovce
2. Za BPS v Rastislaviciach stojí investor do zhodnocovania odpadov
3. IER vydal publikáciu Tvrdé fakty: Energetický šlabikár
4. V Červeníku vyrastie druhá bioplynová stanica
5. Prevádzkovatelia bioplynových staníc píšu otvorený list ministrovi hospodárstva
6. ERÚ zastaví podporu nových obnoviteľných zdrojov od roku 2014
7. Pri bratislavskej lodenici vyrastie bioplynová stanica
8. Bridlicový plyn: Veľká Británia povolila hydraulické štiepenie
9. Bioplynová stanica Lipová
10. ELLEVEN plánuje výstavbu biometánovej stanice v Krupine
energie-portal.sk | Odborné podujatia
6.-7. septembra 2012 | Würzburg, Germany

EU Energy Efficiency Directive | EU Industrial Emissions Directive and review of the BREFs | Good practice: enhancing energy efficiency in Waste-to-Energy plants | Bottom Ash – a valuable resource: metal recycling from Bottom Ash | Global developments in the Waste-to-Energy sector | Architecture’s role in the visual impact of Waste-to-Energy plants

16. – 18. októbra 2012 | Hotel Lux, Banská Bystrica

10. ročník konferencie