Dvořák Hager & Partners
http://www.minajteviac.sk/
http://www.minajteviac.sk/

Výrobcovia elektriny z OZE protestovali pred úradom vlády

Občianske združenie Energie budúcnosti v spolupráci so Slovenskou asociáciou fotovoltaického priemyslu (SAPI) dnes uskutočnilo protestné zhromaždenie pred úradom vlády.

Výrobcovia elektriny z OZE protestovali pred úradom vlády

redakcia

Výrobcovia elektriny z obnoviteľných zdrojov energie tak reagujú nemožnosť uplatniť si právo na na doplatok za výrobu elektriny z obnoviteľných zdrojov energie. „Kauza doplatok“ trvá už od decembra minulého roku, kedy vláda v novele zákona o podpore OZE zaviedla prísnu sankciu za nesplnenie oznamovacej povinnosti výrobcu voči ÚRSO a distribučnej spoločnosti, ktorá predtým sankcionovaná nebola. Viacerí výrobcovia si nenápadnú zmenu paragrafového znenia nevšimli.

Týka sa to približne 1200 výrobcov. Tí dnes odovzdali na úrade vlády 3500 oznámení o výpovediach, ktoré im podľa nich hrozia z dôvodu nemožnosti uplatniť si doplatok.

Súvisiace odkazy

-> Arbitráže nemožno vylúčiť
Odňatie podpory výrobcom elektriny sa môže skončiť pred medzinárodnými arbitrážnymi súdmi. Článok vyšiel v prílohe ENERGO mesačníka Odpadové hospodárstvo, 2015/06.

OZ Energia budúcnosti žiada od vlády, aby vyvinula tlak na ÚRSO, aby sa úrad vrátil k dodržiavaniu zákona, prestal so zavádzaním nových poplatkov a dozeral na plnenie zákonov spravodlivo voči distribučným spoločnostiam rovnako ako voči spotrebiteľom,“ uviedol Pavel Šimon zo združenia SAPI.

Záznam z brífingu

Záznam z celého protestného zhromaždenia

 
 

Pre prečítanie celého obsahu musíte byť súčasťou nášho predplatného

za 99 € bez DPH získate

  • Predplatné mesačníka Odpadové hospodárstvo (ISSN 1338-595X) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933) na 1 rok
chcem sa prihlásiť chcem získať predplatné

Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý vidíte na obrázku.Mohlo by vás zaujímať

Krajiny OPEC sa konečne dohodli na znížení ťažby ropy

Krajiny OPEC sa konečne dohodli na znížení ťažby ropy

Trvalo to viac než osem rokov, než sa ropný kartel dohodol na redukcii vývozu čierneho zlata. Ako informovala agentúra Bloomberg, členské krajiny OPEC včera večer uzavreli dohodu o znížení produkcii tejto významnej komodity.

Reklamnú kampaň ÚRSO sprevádzajú nejasnosti. Úrad je na vysvetlenia skúpy

Reklamnú kampaň ÚRSO sprevádzajú nejasnosti. Úrad je na vysvetlenia skúpy

Úrad pre reguláciu sieťových odvetví sa rozhodol konferenciu určenú pre odborníkov propagovať bilboardovou kampaňou. Koľko bilboardy stáli, kto ich realizoval a prečo sa ÚRSO v tomto prípade rozhodol pre plošnú reklamnú, zostáva nejasné.

Zodpovední za G-komponent musia konať. Súd im doručil rozhodnutie

Zodpovední za G-komponent musia konať. Súd im doručil rozhodnutie

Súdny spor v kauze G-komponent sa včera definitívne uzavrel doručením rozhodnutia s odôvodnením.