Dvořák Hager & Partners
http://www.konzervativizmus.sk/article.php?6080
http://www.minajteviac.sk/

Transpetrol podpísal zmluvu so Slovnaftom o preprave ropy

Spoločnosti Transpetrol a Slovnaft dnes podpísali zmluvu o preprave ropovodmi Družba a Adria na roky 2013 a 2014 v celkovom objeme 12 miliónov ton ropy. Hodnota kontraktu je takmer 50 miliónov eur. Súčasťou zmluvy je aj dvojročná opcia o predĺžení zmluvy na ďalšie dva roky. „Podpis zmluvy vnímame ako jeden z predpokladov pre stabilné spracovanie ropy a predaj produktov na domácom a zahraničnom trhu,“ vyhlásil generálny riaditeľ Slovnaftu Oszkár Világi.

Transpetrol podpísal zmluvu so Slovnaftom o preprave ropy

Prepravca ropy pre dvoma týždňami podpísal taktiež zmluvu o preprave s Českou republikou, ktorej výpadky mali v minulom roku negatívny vplyv na hospodárske výsledky Transpetrolu.

Zisky prepravcu by však mohlo v nadchádzajúcich rokoch zvýšiť plánované prepojenie ropovodu Družba s rakúskou rafinériou OMW vo Schwechate. Projekt môže podľa riaditeľa spoločnosti Transpetrol Ivana Krivosudského znížiť celkovú tarifu za prepravu ropy, z čoho bude profitovať aj jeho najväčší partner Slovnaft.
Generálny riaditeľ Slovnaftu zatiaľ budúcu investíciu nevníma ako prínos a v prípade jej realizácie požaduje, aby väčšinu nákladov znášala prevažne rakúska strana. „Najskôr chceme vidieť ekonomické prepočty,“ uviedol Világi v súvislosti s projektom vo Schwechate.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý vidíte na obrázku.Mohlo by vás zaujímať

Krajiny OPEC sa konečne dohodli na znížení ťažby ropy

Krajiny OPEC sa konečne dohodli na znížení ťažby ropy

Trvalo to viac než osem rokov, než sa ropný kartel dohodol na redukcii vývozu čierneho zlata. Ako informovala agentúra Bloomberg, členské krajiny OPEC včera večer uzavreli dohodu o znížení produkcii tejto významnej komodity.

Reklamnú kampaň ÚRSO sprevádzajú nejasnosti. Úrad je na vysvetlenia skúpy

Reklamnú kampaň ÚRSO sprevádzajú nejasnosti. Úrad je na vysvetlenia skúpy

Úrad pre reguláciu sieťových odvetví sa rozhodol konferenciu určenú pre odborníkov propagovať bilboardovou kampaňou. Koľko bilboardy stáli, kto ich realizoval a prečo sa ÚRSO v tomto prípade rozhodol pre plošnú reklamnú, zostáva nejasné.

Zodpovední za G-komponent musia konať. Súd im doručil rozhodnutie

Zodpovední za G-komponent musia konať. Súd im doručil rozhodnutie

Súdny spor v kauze G-komponent sa včera definitívne uzavrel doručením rozhodnutia s odôvodnením.