Dvořák Hager & Partners
INNOGY
INNOGY

Pozvánka: FOTOVOLTIKA A OZE V ROKU 2018

Seminár SAPI otvorí horúce témy slovenskej zelenej energetiky.

Pozvánka: FOTOVOLTIKA A OZE V ROKU 2018

Fotovoltika a obnoviteľné zdroje zažívajú obrovský rozmach, ktorý veľkou mierou podporuje aj Európska únia.

Na Slovensku je ale stále priestor na zvýšenie podielu OZE v energetickom mixe. Čoraz viac sa hovorí aj o zmene legislatívy, pričom už v súčasnosti existuje niekoľko návrhov, ktoré by mohli zelenej energii na Slovensku pomôcť.

Existuje u nás jednotná stratégia OZE? Aj o tom sa bude hovoriť na 7. ročníku seminára SAPI.

Aj v tento rok organizuje profesijná organizácia výrobcov zelenej energie, SAPI, svoj každoročný praktický seminár FOTOVOLTIKA A OZE V ROKU 2018.

Seminár je jediným podujatím svojho druhu, ktoré sa na Slovensku venuje OZE a čisto zelenej energetike, a preto je medzi slovenskými energetikmi jednou z najočakávanejších udalostí roka.

V poradí už 7. ročník sa bude venovať predovšetkým legislatívnemu prostrediu OZE v SR a blížiacim sa zmenám v ňom, ale aj programu Zelená domácnostiam, či téme energetickej hospodárnosti budov.

Program konferencie

1. blok: Zelená domácnostiam

Máme za sebou ďalší rok fungovania programu Zelená domácnostiam. Na mieste je teda otázka, ako hodnotia výsledky programu SIEA, domácnosti a zhotovitelia.

Podarilo sa odstrániť nedostatky z minulých rokov a splniť stanovené ciele? Čo sa bude s programom diať ďalej? O tom aj o aj projekte bezplatného energetického poradenstva Žiť energiou, či relevantných výzvach pre verejný sektor a podnikateľov povedia zástupcovia SIEA.

Záver bloku bude patriť téme leteckej termovízie a inšpekcie FV elektrární, ktorú priblíži zástupca spoločnosti Terradron, ktorá je jedným z partnerov konferencie.

2. blok: Lokálny zdroj

Koncept lokálneho zdroja predstavila SAPI približne v polovici tohto roku. Prináša riešenie predovšetkým pre väčších záujemcov o vlastné elektrárne vyrábajúce len pre vlastnú spotrebu a to bez toho, aby bola ohrozená stabilita distribučnej siete.

O koncepte porozpráva za SAPI jeho spoluautor Ján Karaba, pričom svoj pohľad pripojí Ministerstvo hospodárstva SR aj predstavitelia všetkých troch distribučných spoločností a konkrétnych trhových subjektov.

O regulácii decentralizovaných zdrojov porozpráva zástupca spoločnosti Tesla Enerco, generálneho partnera konferencie.

3. blok: Reforma OZE

Reforma Zákona o OZE je už dlhšie skloňovaná téma v slovenskej energetike. Existuje však jednotná stratégia? O programe Agendy 2030 z dielne OSN, ktorej súčasťou sú aj OZE, a jej implementácii bude prednášať Juraj Kubica z Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu.

V moderovanej panelovej diskusii sa zas o pripravovanom systéme podpory pre nové zdroje, z dielne MH SR, porozpráva moderátorka Lenka Ferenčáková s predstaviteľmi Ministerstva hospodárstva SR, SAPI a partnerov konferencie VSD aj advokátskej kancelárie Poláček & Partners.

PRIHLÁŠKA

Podrobnosti a prihlášku nájdete na stránke SAPI tu: http://www.sapi.sk/vyrocny-seminar-fotovoltika-a-oze-v-roku-2018/


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý vidíte na obrázku.

Captcha image
Show another codezobraziť iný obrázok

Mohlo by vás zaujímať

Zásobníky LPG sú alternatívnym zdrojom energie. Aké majú výhody?

Zásobníky LPG sú alternatívnym zdrojom energie. Aké majú výhody?

Propánový zásobník poskytuje energetickú nezávislosť a môže ušetriť, v porovnaní s elektrinou, až tretinu vašich financií.

Pozvánka na konferenciu: VNÚTORNÁ KLÍMA BUDOV

Pozvánka na konferenciu: VNÚTORNÁ KLÍMA BUDOV

V poradí 28. ročník konferencie sa uskutoční 5.-6. XII. 2017 v Hoteli ATRIUM, Nový Smokovec.

Pozvánka na konferenciu: MERANIE A ROZPOČÍTANIE TEPLA 2017

Pozvánka na konferenciu: MERANIE A ROZPOČÍTANIE TEPLA 2017

5. novembra 2017 - AKTUALIZOVANÝ PROGRAM | Slovenská spoločnosť pre techniku prostredia a Stavebná fakulta STU Bratislava Vás pozývajú na 17. konferenciu s medzinárodnou účasťou.