Dvořák Hager & Partners
Dny teplárenství a energetiky
Dny teplárenství a energetiky

Najpredávanejší elektromobil Nissan Leaf prichádza v novej verzii s e-pedálom

Automobilka predstavila v Bratislave novú generáciu auta na elektrický pohon, ktoré sa začne predávať budúci rok. Vieme, koľko bude stáť.

Najpredávanejší elektromobil Nissan Leaf prichádza s novou verziou bez brzdového pedálupšeniami

Foto: Nissan

Najpredávanejší elektromobil na svete Nissan Leaf prichádza s novou generáciou modelu. Spoločnosť Nissan včera v Bratislave predstavila obľúbený elektromobil s dlhším dojazdom, vylepšeným dizajnom, či viacerými novými prvkami inteligentnej mobility a rozšírenej konektivity.

Philippe Saillard, generálny riaditeľ predaja a marketingu spoločnosti Nissan Europe nešetrí pochvalnými slovami: „Úplne nový Nissan LEAF je najvyspelejším a cenovo najdostupnejším 100 % elektromobilom na svete. Je ikonou vízie Inteligentnej mobility Nissan, našej vízie pre budúcnosť. Toto vozidlo prináša väčšie potešenie a vzrušenie z jazdy a väčší pocit prepojenia než akýkoľvek iný sériovo vyrábaný elektromobil v histórii. Je jednoducho úžasné.“

Nový Nissan LEAF ponúka dlhší dojazd 378 km (NEDC) na jedno nabitie a umožňuje vodičom užívať si dlhšie cestovanie. Nové elektrické hnacie ústrojenstvo poskytuje výkon 110 kW a krútiaci moment 320 Nm pre väčšiu akceleráciu.

Inteligentnejšie technológie

Elektromobil Nissan LEAF prichádza s novými technológiami ako je napríklad systém podpory vodiča ProPILOT pre bezpečnejšiu a pohodlnejšiu jazdu. Zahŕňa inteligentný tempomat a inteligentný systém upozornenia na vybočenie z jazdného pruhu, vďaka ktorému vodič spozná, že systém citlivo navádza vozidlo späť do stredu jazdného pruhu, ak začína vybočovať.

„Dôležité však je, že je úplne jednoduché prevziať opätovnú kontrolu nad systémom. Tento systém vodičovi len pomáha a neupiera mu právo na riadenie,“ uvádza spoločnosť Nissan. Systém ProPILOT je navyše vybavený funkciou autonómnej jazdy v dopravnej zápche (Traffic Jam Pilot), ktorá umožňuje vozidlu automaticky spomaliť, ak pri jazde v jednom pruhu dôjde k dopravnej zápche, a zastaviť, keď sa premávka úplne zastaví.

Keď sa premávka obnoví, systém automaticky naštartuje a vozidlo nasleduje vozidlo pred ním. K dispozícii je aj systém ProPILOT Park umožňujúci úplne autonómne parkovanie jediným dotykom tlačidla.

 
 

Pre prečítanie celého obsahu musíte byť súčasťou nášho predplatného

za 99 € bez DPH získate

  • Predplatné mesačníka Odpadové hospodárstvo (ISSN 1338-595X) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924) na 1 rok
chcem sa prihlásiť chcem získať predplatné

Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý vidíte na obrázku.

Captcha image
Show another codezobraziť iný obrázok

Mohlo by vás zaujímať

Česi prelomili rekord v spotrebe elektriny

Česi prelomili rekord v spotrebe elektriny

Spotreba elektrickej energie podľa najnovších údajov Energetického regulačného úradu dosiahla v Českej republike historické maximum. Energetická náročnosť českej ekonomiky je oproti priemeru EÚ dvojnásobná.

ČEZ ponúka nabíjanie elektromobilov iba zelenou energiou

ČEZ ponúka nabíjanie elektromobilov iba zelenou energiou

Dodávateľ prichádza s produktom umožňujúcim domácnostiam odoberanie výhradne elektriny pochádzajúcej z obnoviteľných zdrojov energie.

JAVYS vykonala v januári 2018 tri prepravy vyhoretého jadrového paliva

JAVYS vykonala v januári 2018 tri prepravy vyhoretého jadrového paliva

Jadrová a vyraďovacia spoločnosť okrem toho prepravila 115 palivových kaziet VJP.