https://www.innogy.sk
http://www.inecs.sk/
https://www.innogy.sk/sme-innogy/?utm_campaign=innogy-start&utm_medium=banner120x600&utm_source=energieportalsk

Jahnátek upratuje organizáciu ÚRSO. Úrad prechádza personálnymi zmenami

Nový predseda ÚRSO ihneď po svojom nástupe zmenil organizačný poriadok úradu a vymenoval generálnych riaditeľov sekcií. Na výber dvoch nových podpredsedov má čas do konca septembra.

Ľubomír Jahnátek

Foto: MH SR

Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) prešiel v uplynulých dňoch významnými zmenami. Po tom, čo v závere júla Ľubomír Jahnátek nastúpil do jeho čela, vydal nový organizačný poriadok s účinnosťou už od prvého augusta. Spolu s ním prišli i výmeny na postoch vo vedení ÚRSO.

„Táto zmena vyplývala z potreby zefektívniť a spriehľadniť činnosť úradu a tiež  reflektovala prijatú novelu zákona o regulácii v sieťových odvetviach,“ uviedol pre Energie-portal.sk hovorca ÚRSO, Radoslav Igaz. Organizačnú štruktúru úradu menil naposledy v minulom roku jeho bývalý predseda Jozef Holjenčík.

„Nový organizačný poriadok úradu je záväzný pre všetkých zamestnancov úradu a porušenie jeho ustanovení je porušením služobnej a pracovnej disciplíny,“ pripomenul ÚRSO.

V čele sekcie Jahnátkova asistentka

Nová organizačná štruktúra priniesol hneď niekoľko zmien. Na úrade vznikli dve veľké sekcie, pričom jedna má zastrešovať cenovú reguláciu a druhá ekonomiku a vecnú reguláciu. Ich generálni riaditelia sú podľa schváleného dokumentu „nadriadenými vedúcimi zamestnancami všetkým riaditeľom príslušných odborov.“

Do čela sekcie cenovej regulácie nový predseda ÚRSO vymenoval Slávku Jánošíkovú, ktorá pôsobila ako jeho poslanecká asistentka v NR SR a v minulosti pod jeho vedením pôsobila i na ministerstve pôdohospodárstva, kde viedla sekciu pôdohospodárskej politiky a rozpočtu.

Pod Jánošíkovej sekciu na úrade po novom spadajú odbory regulácie tepelnej energetiky, elektroenergetiky, plynárenstva, vodárenstva a kontroly.

„Výberové konanie nebolo v tomto prípade v zmysle zákona potrebné,“ povedal hovorca úradu pre denník SME. „Je špecialistka na finančné záležitosti,“ doplnil ďalej.

Sekcia ekonomiky a riadenia podľa nového organizačného poriadku zastrešuje odbory vecnej regulácie, legislatívy, ekonomiky a správy, monitoringu a analýz. Do jej čela nový predseda ÚRSO vymenoval Štefan Palku.

Noví podpredsedovia do konca septembra

 
 

Pre prečítanie celého obsahu musíte byť súčasťou nášho predplatného

za 99 € bez DPH získate

  • Predplatné mesačníka Odpadové hospodárstvo (ISSN 1338-595X) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933) na 1 rok
chcem sa prihlásiť chcem získať predplatné

Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý vidíte na obrázku.Mohlo by vás zaujímať

Elektromobil Lightyear nepotrebuje nabíjačku, stačí slnko

Elektromobil Lightyear nepotrebuje nabíjačku, stačí slnko

Holandský startup predáva nový typ elektromobilu s dojazdom do 800 km, ktoré prejde vďaka solárnym článkom.

Nové európske pravidlá obmedzia príkon vysávačov už od septembra

Nové európske pravidlá obmedzia príkon vysávačov už od septembra

Zmeny v energetickom označovaní, ktoré majú znížiť spotrebu energie, sa budú týkať všetkých vysávačov vyrobených alebo predávaných v EÚ.

Veolia vymení staré rozvody tepla v Plešivci

Veolia vymení staré rozvody tepla v Plešivci

Dodávateľ energie nahradí opotrebovanú infraštruktúru moderným potrubím, ktoré zníži tepelné straty.