Správy e-mailom |  RSS |  O nás |  Cenník služieb |  Kontakt |  PRIHLÁSENIE
slovensky deutsch Vyhľadanie :  
SPRÁVY | 03.11.2010

Energetická politika ako hlavná priorita budúceho roka

Pre americký časopis Rolling Stones uviedol americký prezident Barack Obama, že v budúcom roku bude z jednou z jeho hlavných priorít zlepšenie energetickej politiky USA. Obama uviedol, že odkedy nastúpil ako prezident USA, tak v boji proti klimatickým zmenám nepokročil. Príčinu vidí v zlej ekonomickej situácií.

Obama

Jednou z jeho priorít má byť budúci rok energetická politika zameraná na fosílne palivá. Zmenu chce uskutočniť jednotlivo po častiach, a nie vytvoriť obšírnu legislatívu. Podľa Obamu je to dobré nielen pre národnú bezpečnosť, ale aj v konečnom dôsledku pre životné prostredie. Boj proti klimatickým zmenám bol jednou z hlavných priorít Obamu, keď nastupoval v roku 2009 ako prezident, ale najskôr bola potrebná reforma zdravotníctva, reforma finančnej regulácie a ekonomický stimul legislatívy.

Americká snemovňa Reprezentantov schválila návrh zákona, ktorým sa požaduje do roku 2020 znížiť emisiu skleníkových plynov približne o 17 percent oproti úrovni v roku 2005 – ako cieľ to zakotvila Omamova vláda pri rokovaniach s OSN.Podobný návrh zákona nemal robiť prostredníctvom senátu.Podľa Baracka Obamu nedosiahol počas posledných dvoch rokov taký pokrok, aký sľuboval, keď nastupoval do úradu ako prezident USA. Na otázku, či venuje energetickej politike takú istú pozornosť ako reforme zdravotníctva uviedol, že je odhodlaný venovať rovnaký čas i úsilie, pretože sa zaoberá vážnymi otázkami zmeny klímy.

Toto úsilie môžu skomplikovať novembrové voľby do Kongresu.Podľa prieskumov verejnej mienky sa očakáva víťazstvo republikánov, ktorí môžu prevziať kontrolu v jednej alebo obidvoch komorách Kongresu. Ak budú pri moci republikáni, tak bude pre amerického prezidenta ťažšie presadzovať svoje priority.

Rozhovorom pre časopis Rolling Stones chce povzbudiť mladých voličov, že klimatické zmeny patria k jednej z kľúčových otázok ľudstva.

Preložila a upravila: Bc. Galina Vlčková, NH Hager Niederhuber Advokáti s.r.o.
Ilustračné foto: www.flickr.com


SÚVISIACE ČLÁNKY


PRIDAŤ ČLÁNOK

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk  Bookmark and Share

DISKUSIA

» Diskusia neobsahuje žiadne príspevky.

 NOVÝ PRÍSPEVOK
Meno :
Názov :
Text :
 
 Zadajte prosím overovací kód, ktorý vidíte na hornom obrázku :
Odporúčame
1. IER vydal publikáciu Tvrdé fakty: Energetický šlabikár
2. Anti-energetický prezident Barack Obama
3. Prevádzkovatelia bioplynových staníc píšu otvorený list ministrovi hospodárstva
energie-portal.sk | Partneri
energie-portal.sk | Najčítanejšie články
1. Bioplynová stanica Drahovce
2. V Červeníku vyrastie druhá bioplynová stanica
3. Bridlicový plyn: Veľká Británia povolila hydraulické štiepenie
4. Za BPS v Rastislaviciach stojí investor do zhodnocovania odpadov
5. ERÚ zastaví podporu nových obnoviteľných zdrojov od roku 2014
6. Pri bratislavskej lodenici vyrastie bioplynová stanica
7. IER vydal publikáciu Tvrdé fakty: Energetický šlabikár
8. Bioplynová stanica Lipová
9. Po Strážskom plánuje CPP vybudovať paroplynový cyklus i v Novákoch
10. ELLEVEN plánuje výstavbu biometánovej stanice v Krupine
energie-portal.sk | Odborné podujatia
6.-7. septembra 2012 | Würzburg, Germany

EU Energy Efficiency Directive | EU Industrial Emissions Directive and review of the BREFs | Good practice: enhancing energy efficiency in Waste-to-Energy plants | Bottom Ash – a valuable resource: metal recycling from Bottom Ash | Global developments in the Waste-to-Energy sector | Architecture’s role in the visual impact of Waste-to-Energy plants

16. – 18. októbra 2012 | Hotel Lux, Banská Bystrica

10. ročník konferencie