Dvořák Hager & Partners
http://www.inecs.sk/
INNOGY

Alza spúšťa predaj elektromobilov Tesla aj na Slovensku

Elektrický automobil Tesla X 100D a elektromotocykle Zero sú vystavené v bratislavskom showroome predajcu.

Alza spúšťa predaj elektromobilov Tesla aj na Slovensku

Foto: Alza

Záujemcovia o kúpu elektromobilov alebo elektromotocyklov už majú možnosť zaobstarať si vozidlá aj cez slovenskú pobočku internetového predajcu Alza. Po spustení ponuky technologických noviniek v Prahe sa elektromobily Tesla začínajú predávať aj v Bratislave.

Okrem elektromobilov Tesla sú v predaji aj elektromotocykle značky Zero Motorcycles. Modely Tesla X100 D a motorky Zero S a Zero DS predajca vystavil aj v bratislavskom showroome. Cena tohto modelu Tesly je 133-tisíc eur a pri motorkách začína na 16 890 eur.

„Elektromobily Tesla a elektromotorky Zero Motocycles predstavujú silný technologický pokrok. Každý sa o tom môže prísť presvedčiť do nášho showroomu v Bratislave, kde ich zákazníkom radi predvedieme. Ich kúpa je naviac na našom e-shope rovnako jednoduchá, ako kúpa nového počítača či telefónu," uviedol Jaromír Řánek, riaditeľ vývoja biznisu Alza.cz s tým, že vďaka čistej technológii sa ich netýka rada zákazov, ich prevádzka je veľmi lacná a dobíjajú sa rovnako ľahko ako mobilný telefón.

Bezproblémové je tiež nabíjanie, keďže elektromobily aj elektromotorky sa dajú dobíjať z bežnej zásuvky rovnako ako mobilný telefón a disponujú dobrým dojazdom. Napríklad elektromobil Tesla Model X 100D má maximálny dojazd na jedno nabitie až 565 km a dá sa s ním rovnako doživotne zdarma využívať aj ktorýkoľvek z nabíjacích stojanov SuperCharger.

“Tých je teraz v prevádzke po celej EÚ viac než 5 600, čo fakticky umožňuje bezplatne cestovať napríklad od polárneho kruhu po Gibraltár,” uvádza Alza.

 
 

Pre prečítanie celého obsahu musíte byť súčasťou nášho predplatného

za 99 € bez DPH získate

  • Predplatné mesačníka Odpadové hospodárstvo (ISSN 1338-595X) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924) na 1 rok
chcem sa prihlásiť chcem získať predplatné

Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý vidíte na obrázku.

Captcha image
Show another codezobraziť iný obrázok

Mohlo by vás zaujímať

Poslednú tohtoročnú možnosť získať dotácie na OZE využilo 616 domácností

Poslednú tohtoročnú možnosť získať dotácie na OZE využilo 616 domácností

Poukážky na inštaláciu zariadení na výrobu tepla z obnoviteľných zdrojov energie (OZE) získalo v rámci projektu Zelená domácnostiam viac ako 600 domácnosti v mimobratislavských regiónoch. Išlo o posledné kolo projektu v tomto roku.

Energetickí odborári vyhlásili štrajkovú pohotovosť

Energetickí odborári vyhlásili štrajkovú pohotovosť

Odborári a zamestnávateľský zväz v sektore energetiky sa nezhodli na dodatku ku kolektívnej zmluve. Energeticko-Chemický odborový zväz ohlásil vstup do štrajkovej pohotovosti.

Uhlíková daň oberie podniky o miliardy na zisku

Uhlíková daň oberie podniky o miliardy na zisku

Politici prichádzajú na to, že zaviesť uhlíkovú daň nebude jednoduché. Parížska dohoda sa čoraz viac podobá na zdrap papiera a obchodovanie s emisiami je stále v troskách.